Šláger v Super League, rozbehnutá Borussia aj trápiaca sa Sevilla

V sobotu sa vám o futbalový program na PREMIER SPORT 1 postarajú štyri prenosy.

Na začiatok sa pozrieme na šláger dohrávaného 1. kola ženskej FA Super League medzi tabuľkovými susedmi Manchestrom City a Arsenalom. Oba tímy v doterajšom priebehu súťaže nazbierali zhodne 26 bodov a delia sa o tretiu a štvrtú priečku. Na druhý Manchester United strácajú len tri body. V tejto sezóne pôjde o prvé vzájomné meranie síl, v tej minulej sa v Manchestri body delili po remíze 1:1, v Londýne dominovali domáce po výhre 5:0. Priamym prenosom vás od 13:25 bude sprevádzať Stano Suvák

Od 15:30 sa presunieme do Nemecka, kde nás čaká bundesligový súboj prebudeného Werderu a rozbehnutej Borussie Dortmund. Domáci po sérii štyroch prehier v rade, pri ktorej utrpeli aj zahanbujúce výprasky 1:6 v Mníchove s Bayernom a 1:7 v Kolíne, začali opäť zbierať body. Najskôr si doma nečakane poradili s Wolfsburgom a následne vyhrali aj v Stuttgarte. Teraz sa však v Brémach predstaví rozbehnutá Borussia. Dortmundčania od novembrovej prehry v Gladbachu vyhrali všetkých päť súťažných zápasov, keď štyrikrát uspeli v lige a naposledy triumfovali aj Nemeckom pohári na trávniku Bochumu. Duel komentuje Filip Mentel.

Na takéto postavenie fanúšikovia Sevilly rozhodne nie sú zvyknutí. Domácich čaká tvrdý boj o záchranu, od pásma zostupu ich aktuálne delí jediný bod. V 21. kole LaLigy od 18:25 v našom priamom prenose privítajú na svojom štadióne Malorku, ktorej sa naopak darí pohybovať v pokojných vodách tabuľky. Práve po víťazstve u tohto súpera nasledovala pre Sevillu šesťzápasová séria bez prehry, ktorú ukončila až výhra na Getafe. V ostatných piatich súbojoch Sevillčania v lige trikrát vyhrali – vždy doma a dvakrát prehrali – v oboch prípadoch vonku. Mallorca je na tom veľmi podobne. Zo šiestich predchádzajúcich zápasov tri domáce vyhrala, u súperov naopak všetky tri prehrala. Potvrdí sa táto bilancia oboch tímov aj vo vzájomnom súboji? To sa dozvieme spolu s Daliborom Muchom.

Na večer máme pre priaznivcov Championship pripravený aj návrat k úvodnému stretnutiu 31. kola, v ktorom si v piatok večer sily zmerali Birmingham a West Bromwich. Štartujeme o 20:30 , komentuje Karol Jakubovič.