Päť zápasov, štyri rôzne súťaže, dve derby. To je ponuka PREMIER SPORT na sobotu.

Na úvod programu navštívime Anglicko, na The Valley si v rámci League One zmerajú sily Charlton Athletic a Bolton Wanderers. Kým domáci sa pohybujú v strede tabuľky s desaťbodovým odstupom od pásma ohrozenia, hostia sa držia na popredných priečkach a aktuálne sa so šesťbodovým náskokom držia na play-off priečkach. Wycombe Wanderers na siedmom mieste má však oproti Boltonu zápas k dobru, ôsmy Peterborough dokonca až tri, takže zverenci Iana Evatta potrebujú bodovať čo najviac, aby svojich prenasledovateľov udržali od seba. Priamy prenos štartuje o 13:25 na PS1, jeho komentátorom bude Karol Jakubovič.

O 15:25 sa presunieme do Nemecka, na olympijskom štadióne v Berlíne budeme svedkami bundesligového mestského derby medzi Herthou a Unionom. Domáci sú na tom momentálne dosť zle, patrí im predposledná sedemnásta priečka a v ostatných paitich ligových dueloch bodovali len jediný raz. Vstup do jarnej časti im vôbec nevyšiel, zo súbojov s Bochumom a Wolfsburgom nevyťažili ani bod a ich skóre z nich je 1:8. Šanca na záchranu však stále žije, od pätnásteho Stuttgartu, ktorý má o zápas viac, delia Berlínčanov len dva body. Union sa naopak vyhrieva na skvelom treťom mieste len s trojbodovým mankom na vedúci Bayern. Po nevydarenom závere jesennej časti sa Union skvele naštartoval v príprave, v ktorej vyhral všetkých šesť zápasov a spolu s dvomi ligovými duelmi ťahá sériu ôsmich výhier v rade. Bitku o Berlín môžete sledovať od 15:25 na PS2.

Na PS1 krátko po začiatku berlínskeho derby rozsvietime v našom štúdiu, aby sme vás pripravili na katalánske derby medzi Gironou a Barcelonou. Domáci nováčik LaLigy môže byť so svojim doterajším pôsobením v tomto ročníku spokojný, s 21 bodmi je v tabuľke na dvanástom mieste a od pásma ohrozenia ho delia štyri body. Prispeli k tomu najmä výsledky v predchádzajúcich desiatich zápasoch, z ktorých získal 14 bodov za 3 výhry, 5 remíz a len 2 prehry. Tentokrát sa ale Girone postaví do cesty súper z kategórie najťažších. Líder súťaže stratil body za 17 ligových duelov len trikrát, keď dvakrát remizoval a prehral jediný raz. V štúdiu ku katalánskemu derby vás od 15:45 privítajú Filip Mentel a Ján Novota, pri prenose z Estadi Municipal de Montilivi Dalibor Mucha.

O večerný program sa vám môže postarať ďalší súboj LaLigy, v ktorom si sily zmerajú Sevilla a Elche. Domáci sú v netradičnej pozícii, namiesto boja o pohárové priečky (v minulom ročníku skončili štvrtí) ich čaká náročný boj o záchranu v súťaži. Aktuálne sú až na 18. mieste a od pásma zostupu ich delí jediný bod. Súboje s tímami, ktoré sú v tabuľke nižšie, tak Sevillčania potrebujú zvládať. V minulom kole sa im to podarilo, doma gólom z bieleho bodu v 89. minúte zdolali Cadiz. Rovnako tri body sú pre nich povinnosťou aj proti Elche, ktoré sa v tomto ročníku ešte netešilo z výhry (!) a s chudobnými šiestimi bodmi je beznádejne posledné. Priamy prenos môžete sledovať od 18:25 na PS1 spolu s Daliborom Muchom.

Ak by vám bolo málo, o 20:30 máme pre vás na PS1 pripravený záznam dnešného aktraktívneho zápasu Championship, v ktorom šieste Middlesbrough privítalo na svojom štadióne tretí Watford. Komentuje Karol Jakubovič.