Presadí sa Ward-Prowse aj po štvrtý raz v rade a pomôže svätcom k bodom?

Anglická Premier League mala v utorok ponúknuť dve dohrávky 18. kola, do programu však opäť zasiahli pozitívne testy na koronavírus a dnes večer sa tak bude hrať len na St. Mary`s Stadium.

Proti domácim svätcom sa postaví nováčik Brentford. Southampton sa otriasol z nevydareného vstupu do sezóny, pri ktorom na prvý triumf v ročníku čakal dlhých sedem zápasov. Následne ale predsa začal zbierať body, vďaka čomu mu aktuálne patrí miesto v pokojných vodách tabuľky, keď s desaťbodovým odstupom od pásma zostupu okupuje 14. priečku.

V predchádzajúcich šiestich dueloch prehral jediný raz, keď v Londýne nestačil na Arsenal, no úplne spokojný byť napriek tomu nemôže, keďže v ostatných piatich zvíťazil len v jednom – nečakane opäť v Londýne proti kladivárom.

Brentford vyťažil z nováčikovského elánu v úvodných siedmich stretnutiach sezóny výborných 12 bodov, následne mu ale akosi došla para a v ďalších 12 zápasoch svoje bodové konto rozšíril len o 11. Aj to mu však stačí na “príjemné” 12. miesto tabuľky. The Bees uzavreli rok 2021 dvomi prehrami, na nový rok sa ale naladili výhrou nad Aston Villou, na ktorú budú chcieť nadviazať aj v Southamptone.

Tím okolo ambiciózneho zakončovateľa Ivana Toneyho by určite rád napodobnil výsledok zo septembra 2020, kedy na St. Mary`s v rámci Ligového pohára uspel 2:0. Domáci vedený v skvelej forme hrajúcim kapitánom Jamesom Ward-Prowseom, ktorý sa presadil v každom z troch predchádzajúcich ligových stretnutí, ale o body rozhodne nebudú chcieť prísť.

Ako sa tento duel skončí sa dozvieme v utorok večer od 20:40 v priamom prenose PREMIER SPORT 1.

Dohrávka 18. kola Premier League
PS1 20:40 Southampton FC – Brentford FC (komentuje Matúš Lukáč)