Spečatí Celtic zisk titulu v Old Firm derby? 

Rivalita dvoch najväčších klubov v Škótsku bude pokračovať v nedeľu na obed posledným glasgowským derby sezóny. V Celtic Parku sa môže definitívne rozhodnúť o majstrovi. 

V prípade, že Celtic v domácom prostredí zvíťazí, zvýši svoj náskok na prvom mieste Premiership na deväť bodov. Po derby sú na programe už len tri ligové kolá a túto stratu by už Rangers nedokázali zmazať. 

Celtic má veľkú príležitosť k tomu, aby sa po roku vrátil na škótsky ligový trón. Odvekému rivalovi sa bude chcieť v domácom prostredí pomstiť za prehru v semifinále škótskeho pohára. Kelti budú mať v porovnaní s Rangers veľkú výhodu. Na derby budú plní síl na rozdiel od svojich veľkých rivalov. 

Rangers stále žijú svoj sen o triumfe v Európskej lige napriek tomu, že v prvom semifinálovom zápase podľahli Lipsku 0:1. Do odvety je ale všetko stále otvorené a prioritou jazdcov v závere sezóny bude s najväčšou pravdepodobnosťou práve úspech v európskom pohári.

Pokiaľ by ale uspeli v Celtic Parku, znížili by náskok rivala na tri body a mohlo by to byť v ostávajúcich troch kolách ešte poriadne zaujímavé. Posledné Old Firm derby sezóny vám ponúkneme v priamom prenose o 12:55 na PREMIER SPORT 1. Prestížny duel bude pre vás komentovať Filip Mentel. 

Škótska Premiership 35. kolo
PS1 12:55 Celtic FC – Rangers FC (komentuje F. Mentel)