Udržia si jazdci nádej?

Na programe škótskej Premiership je posledný zápas základnej časti. Rangers navštívia The SMISA Stadium v Paisley, kde si budú chcieť udržať teoretickú nádej na obhajobu titulu. 

Do cesty sa jazdcom tentoraz postavia futbalisti St. Mirren. Tí zakončia sezónu v dolnej polovici súťaže, pretože po včerajšej remíze Motherweullu s Livingstonom už nemajú šancu na prienik medzí prvú šestku. V súťaži by sa napriek tomu mali zachrániť.  

St. Johnstone nazbieral o šesť bodov menej, do konca ročníka ostáva päť kôl a futbalisti St. Mirren by si tento náskok mali postrážiť, aj keď momentálne sa im príliš nedarí. Prehrali dva ligové zápasy v rade, pričom inkasovali až šesť gólov. Teraz ich navyše čaká súboj s Rangers. 

Jazdci samozrejme zvádzajú súboje na opačnom konci tabuľky. Po prehre v Old Firm derby už ale s najväčšou pravdepodobnosťou na titul nedosiahnu a na škótsky trón sa po ročnej prestávke vráti Celtic, ktorý včera vyhral piaty zápas v rade a svoj náskok navýšil na deväť bodov. 

Rangers nemajú na výber, musia bodovať naplno. V oboch predchádzajúcich vzájomných stretnutiach aktuálneho ročníka sa im to podarilo. V Paisley zvíťazili 2:1, doma vyhrali 2:0. Aj napriek nie príliš lichotivej forme by si mali so St. Mirren poradiť aj v dnešnom súboji. 

Posledný zápas základnej časti začína na PREMIER SPORT 1 o 12:55. Stretnutie pre Vás bude komentovať Filip Mentel. 

Škótska Premiership 33. kolo
PS1 St. Mirren – Rangers FC (komentuje F. Mentel)