Splnia Rangers Povinnosť?

Futbalovým predkrmom na PREMIER SPORT 1 bude nedeľný súboj z prostredia škótskej Premiership. V Dens Parku si to rozdajú dve mužstvá z dvoch opačných koncov tabuľky. 

Posledné Dundee FC privíta vo svojej aréne druhý najlepší celok súťaže z Glasgowa. Rangers momentálne strácajú na lídra tabuľky a zároveň odvekého rivala tri body a nemôžu si dovoliť zaváhanie. 

Dundee sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti do Championship. Na záchranu momentálne stráca 9 bodov, čo znamená, že by muselo vyhrať všetky tri posledné zápasy a Aberdeen by nesmel získať ani bod. Pravdepodobnosť takéhoto úspechu je veľmi nepravdepodobná.  

Obzvlášť po posledných výsledkoch. V posledných piatich kolách získali futbalisti Dundee iba dva body za remízu s Hibernians a Motherwellom.  

Minulý týždeň vypadli aj zo škótskeho pohára, kde im stopku zhodou okolností po výsledku 3:0 vystavili futbalisti Rangers. V nedeľu popoludní dostanú príležitosť na pomstu.  

Neočakáva sa však, že by sa jej mohli dočkať, práve naopak. Očakáva sa veľmi podobný a jednoznačný priebeh, ako naposledy. Jasným favoritom duelu bude v tomto prípade obhajca titulu.

Škótska Premiership 31. kolo
PS1 Dundee FC – Rangers FC (komentuje F. Mentel)