Štartuje Championship!

Novú sezónu EFL Championship zahájime už tento piatok vybičovaným zápasom na štadióne Johna Smitha v Huddersfielde. Tretí najúspešnejší celok minulej sezóny privíta v domácom prostredí Burnley, ktoré sa po vypadnutí z Premier League pokúsi o okamžitý návrat medzi elitu. 

Oba kluby vymenovali počas leta nových trénerov. Terriers povedie v novom ročníku bývalý asistent hlavného trénera Danny Schofield, ktorý nahradil na lavičke Huddersfieldu Carlosa Corberána. Ten sa prekvapivo rozhodol po vynikajúcej sezóne z postu hlavného trénera odstúpiť. Clarets na druhej strane po desiatich rokoch ukončili spoluprácu s obľúbeným Seanom Dycheom. 

Ani toto zúfalé riešenie vedenia však katastrofu neodvrátilo a Burnley sa po šiestich sezónach v Premier League vrátilo do Championship. Fanúšikovia budú veriť, že to nebude nadlho a svojich miláčikov opäť uvidia čo najskôr medzi anglickou futbalovou smotánkou. Dosiahnuť tento cieľ by mali aj vďaka legende Manchestru City Vincetovi Kompanymu.

Nebude to však jednoduché, pretože Championship patrí k najnáročnejším futbalovým ligám na svete. O postup sa opäť pokúsia zabojovať aj Terriers, ktorým minulý rok nikto neveril a napriek tomu sa prepracovali až do finále play-off. Určite bude veľmi zaujímavé sledovať, ako na finálovú prehru s Nottinghamom v úvode nového ročníka zareagujú. 

Vincent Kompany sa bude musieť vysporiadať s odchodmi skúsených borcov ako Nick Pope, James Tarkowski, Ben Mee, či Nathan Collins. Zatiaľ to vyzerá tak, že vsadil na mladých a talentovaných hráčov, ktorí by mohli mať na ostrovoch zaujímavú futbalovú budúcnosť.  

V bráne by si mohol odbiť debut talentovaný brankár Arijanet Murič z Manchestru City. Okrem neho by sa premiéry v novom drese mohli dočkať Taylor Harwood-Bellis, CJ Egan-Riley, Josh Cullen, či Samuel Bastien. 

Program EFL Championship na PREMIER SPORT 1 – piatok
20:55 Huddersfield – Burnley (komentuje K. Jakubovič)