Využije opäť Burnley domáce prostredie?

Vo štvrtok večer je na programe anglickej Premier League dohrávka 30. kola.

Prvýkrát od októbra 2012 sa predstavia hráči Burnley FC na Turf Moor bez trénera Seana Dychea. V domácom prostredí privítajú Southampton FC

The Clarets sú v tabuľke na 18. mieste. Na záchranu im aktuálne chýbajú štyri body. Svätci okupujú trinástu pozíciu v Premier League. Na umiestnenie v prvej desiatke strácajú len jeden bod.

V prvom zápase bez Seana Dychea vybojovali hráči Burnley bod za remízu s West Hamom. Siahali dokonca na všetky tri. Maxwel Cornet ale zahodil obrovskú príležitosť z pokutového kopu a Clarets napokon o radosť v 74. minúte pripravil český talizman The Hammers Tomáš Souček

The Saints sa na druhej strane tešili z nečakaného triumfu v súboji s Arsenalom. Tri body získali vďaka jedinému zásahu Jana Bednareka zo 44. minúty. Hrdinom stretnutia bol napriek tomu brankár Fraser Forster, ktorý predviedol excelentný výkon a zlikvidoval viacero šancí The Gunners.

Futbalisti Burnley sa pokúsia na Turf Moor bodovať naplno. V poslednom domácom stretnutí sa im to podarilo, keď si poradili s Evertonom. Priameho konkurenta v boji o záchranu zdolali 3:2.

So svätcami ale momentálne ťahajú nepriaznivú sériu. Nezdolali ich v troch zápasoch v rade. Posledný vzájomný zápas sa v októbri skončil remízou 2:2.

Dohrávku 30. kola vysielame od 20:40 na PREMIER SPORT 1. Priamy prenos bude pre Vás komentovať Karol Jakubovič.