Súboj o všetko na Turf Moor

V stredu večer je na programe nesmierne dôležitá dohrávka 19. kola anglickej Premier League. Na Turf Moor uvidíme priamy súboj o záchranu. Burnley privíta v existenčnom zápase liverpoolsky Everton, ktorý prežíva jedno z najhorších období za posledné roky.

Z predchádzajúcich siedmich ligových zápasov prehrali karamelky až šesť. Po nástupe Franka Lamparda sa tak zatiaľ absolútne nič nezmenilo a Evertonu reálne hrozí zostup do Championship.

K dobru majú The Toffees momentálne iba tri body. A to je naozaj žalostne málo, keď si zoberieme, že pred dvomi sezónami prakticky identický káder pod vedením Carla Ancelottiho hral až do poslednej chvíle o miestenku do európskych pohárov.

V druhom najväčšom klube z Liverpoolu jednoducho niečo nefunguje. A nielen na trávniku, ale pravdepodobne aj na vyšších úrovniach v klubových štruktúrach. Nepomohla zmena trénera a zatiaľ ani posily, ktorých prišlo v januári viac ako dosť.

Frank Lampard nechcel riskovať a po svojom príchode do klubu vsadil na mená so skúsenosťami z Premier League. Na jeho smolu mu to vôbec nevyšlo. Dele Alli bol pred nedávnom ohodnotený ako najhorší januárový prestup v lige, veľa toho zatiaľ neukázal ani talentovaný Donny van de Beek, ktorý prišiel z Manchestru United na hosťovanie. Anwar El-Ghazi zatiaľ iba vymenil lavičku Aston Villy za lavičku The Toffees a mohli by sme pokračovať.

Karamelky si potrebujú vstúpiť do svedomia a poriadne zabrať, inak to pre tradičný celok skončí katastrofou. Na Turf Moor jednoducho musia uspieť, pretože tlak po prípadnej prehre by nemuseli zvládnuť.

Stále sú však na tom o niečo lepšie ako rivali z Burnley, ktorí prehrali štyri stretnutia v rade s katastrofálnym skóre 0:10. The Clarets majú v tabuľke ešte o štyri body menej. Z ďalšej prehry by sa spamätávali len veľmi ťažko.

Pokiaľ si však pozrieme ostávajúci program oboch celkov, o niečo optimistickejší môžu byť asi predsa hráči Burnley, ktorých následne čaká súboj s posledným Norwichom a do konca ročníka budú čeliť ešte aj Watfordu, Southamptonu a Newcastlu.

Everton na druhej strane čaká v nasledujúcich týždňoch doslova peklo. Toffees budú postupne hrať s Manchestrom United, Liverpoolom, Chelsea a dvakrát Leicesterom. Pokiaľ získajú v týchto zápasoch v aktuálnej forme bod, bude to menší zázrak. Aj preto dnes večer nemajú na výber a priameho konkurenta v boji o záchranu musia zdolať. My sa preto môžeme tešiť na atraktívny bojovný duel.

Dohrávku 19. kola vysielame od 20:25 na PREMIER SPORT 1. Súboj o všetko bude komentovať Matúš Lukáč.

Program 19. kola Premier League – dohrávka
PS1 Burnley FC – Everton FC (komentuje M. Lukáč)