Súboj z pohľadu formu najlepších tímov Championship

Tabuľke Championship síce kraľuje dvojica Burnley a Sheffield United, v tabuľke formy v ostatných desiatich zápasoch však šable vystriedal West Bromwich.

Líder tabuľky rovnako ako ešte donedávna zostupom ohrozený WBA nazbierali za predchádzajúcich desať kôl zhodne 27 bodov z 30 možných. Navyše, identický je aj ich gólový rozdiel, ktorý je +13. Burnley je ofenzívnejšie, pri desiatich inkasovaných góloch skórovalo až 23-krát. West Brom síce kontá svojich súperov zaťažil „len“ 17 gólmi, loptu zo svojej siete ale ťahal iba 4-krát.

Aj vďaka tomu hostia doslova vystrelili z najnižších priečok tabuľky až na pozície znamenajúce boj o miestenku do Premier League. So ziskom 41 bodov sú aktuálne šiesti a na tretí Watford strácajú len dva body.

Burnley sa môže spoľahnúť na svoju ofenzívu, s 53 zásahmi je najlepším tímom celej súťaže. Do streleckej listiny sa v jeho drese zapísalo v tomto ročníku už 15 hráčov, hlavnými ťahúňmi je trio Rodriguez (9 gólov), Tella (8) a Manuel (7). Oporou tímu je však aj brankár Arijanet Muric, ktorý si v 26 zápasoch pripísal 10 čistých kont.

Mimoriadnu silu medzi žrďami má však aj West Brom. Angličan Alex Palmer presedel úvodných 11 stretnutí na lavičke, no od 5. októbra už do brány nepustil žiadneho zo svojich konkurentov. V 16 zápasoch zaznamenal až 9 čistých kont, čo je 56,3 percentná úspešnosť, a len Jordan Amissah zo Sheffieldu United, ktorý odchytal 1 zápas a Bailey Peacock-Farrell z Burnley FC, ktorý sa medzi žrde dostal trikrát, majú vyššie percento úspešnosti.

Pokropením živou vodou pre WBA bola zmena manažéra. V polovici októbra sa z lavičky porúčal Steve Bruce, ktorý s tímom zaznamenal v úvodných 13 ligových zápasoch jedinú výhru. Jeho dočasný zástupca Richard Beale tím viedol v troch zápasoch s bilanciou 1 výhra a 2 prehry, toho ale následne vystriedal len 39-ročný Španiel Carlos Corberán. Ten síce odštartoval svoje pôsobenie domácou prehrou so Sheffieldom United, následne ale v 10 zápasoch vyhral až deväťkrát a neuspel len na trávniku Coventry, kde jeho zverenci inkasovali jediný gól v 93. minúte z bieleho bodu.

Piatkový večer nám tak sľubuje mimoriadne atraktívnu bitku, ktorú by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Štartujeme o 20:55 na #PremierSport 1, od mikrofónu vás bude sprevádzať Karol Jakubovič.