Súboj zlatých s bronzovými a liverpoolske derby

V nedeľu nás na PREMIER SPORT čakajú ďalšie dva atraktívne duely ženskej Super League.

O piatej popoludní navštívime Londýn, kde si zmerajú sily majstrovská Chelsea a tretí tím uplynulého ročníka Manchester City. Oba kluby vstúpili do novej sezóny nečakanými prehrami. The Blues zakopli na ihrisku nováčika z Liverpoolu, Sky Blues po sedemgólovej prestrelke po prvý raz s Aston Villou inkasovali a prehrali. Body tak potrebujú oba výbery. Papierové predpoklady favorizujú obhajkyne, ktoré z predchádzajúcich 10 vzájomných zápasov vo všetkých súťažiach odchádzali ako porazené len raz.

Večer sa môžeme tešiť na bitku o Liverpool v ženskom vydaní. Domáce FC privíta Everton a bude poriadne nabudené svojim vstupom do sezóny, keď ako nováčik súťaže šokujúco obrátilo zápas a obralo o všetky body majstrovskú Chelsea. Podobný výsledok by sa zišiel aj ich súperkám. Hráčky Evertonu totiž na výhru čakajú už od polovice marca, teda deväť zápasov, z ktorých dokázali vyťažiť len tri body za remízy. Mestská rivalita týchto klubov sa obnoví po dvoch rokoch, naposledy sa stretli v Ligovom pohári a Everton zvíťazil 1:0.

Priamy prenos zo zápasu Chelsea – Manchester City štartuje o 16:55, duel Liverpoolu s Evertonom o 19:40. Oba môžete sledovať na PREMIER SPORT 1, ich komentátorom bude Stano Suvák.