Futbalová príprava na vrchol v podobe Super Bowlu

Nedeľa na PREMIER SPORT bude patriť nielen futbalovým fanúšikom, ale (predovšetkým) priaznivcom amerického futbalu.

Nedeľňajší program odštartujeme v Anglicku, kde sa od 11:00 na PREMIER SPORT 1 vrátime k sobotňajšiemu súboju Championship medzi o záchranu bojujúcimi Wiganom a Huddersfieldom.

V Anglicku zostaneme aj od 12:55, tentokrát už naživo zaostríme na súboj ženskej FA Super League, v ktorom si sily zmerajú Tottenham a Manchester United. Kým Londýnčanky delí len šesť bodov od zostupu, červené diablice naháňajú obhajkyne titulu z Chelsea. Na tie z druhej priečky strácajú dva body, v prípade triumfu v hlavnom meste by ich vystriedali na poste lídra. Favorit je tak jasný nielen z pohľadu postavenia v tabuľke, ale aj vzájomných duelov. Predchádzajúcich osem duelov prinieslo sedem výhier červených diablic a jednu deľbu bodov. Priamym prenosom na PREMIER SPORT 1 vás bude sprevádzať Filip Mentel.

Futbalové popoludnie sa na PREMIER SPORT 1 bude niesť v laligovom rytme. Najskôr od 16:10 zamierime do Viga, kde Celta privíta Atlético Madrid. Domáci v ostatných piatich stretnutiach získali až 10 bodov a z nebezpečného pásma sa vzdialili na 13. priečku. Od zostupu ich ale stále delia len tri body, takže v ich zbieraní musia pokračovať. Madridčania sa síce pohybujú na horných poschodiach tabuľky, s výsledkami však môžu len ťažko spokojní. Z predchádzajúcich piatich zápasov získali osem bodov a budú mať čo robiť, aby sa udržali na pozíciách znamenajúcich miestenku do Ligy majstrov. Na tretí Real Sociedad strácajú štyri body, no manko tímov od piateho až po ôsme miesto je v rozmedzí jedného až štyroch bodov a tak jedno dve zaváhania môžu znamenať prepad mimo pohárovej Európy.

V hre o ňu je Osasuna, ktorá sa od 18:25 na PREMIER SPORT 1 predstaví na trávniku Realu Valladolid. Ten sa rovnako ako Celta drží tri body od pásma zostupu, za čo vďačí najmä posledným dvom víťazným stretnutiam, ktorými ukončil päťzápasovú sériu bez prehry. Hostia síce z predchádzajúcich piatich duelov prehrali len jeden, tesne s Atléticom 0:1, avšak až trikrát si body delili. Ak sa chcú udržať v boji o Európu, na ktorú aktuálne strácajú tri body, potrebujú ďalšie straty čo možno najviac eliminovať. Proti výhrou o tretieho Realu Sociedad nabudenému Valladolidu ich však nečakaná nič jednoduché. Oba duely pre vás bude komentovať Dalibor Mucha.

Noc bude patriť priaznivcom amerického futbalu. Čas sa doslova zastaví v mnohých domácnostiach po celom svete, čaká nás totiž Super Bowl. Jedna z najsledovanejších športových udalostí planéty napíse svoju 57. kapitolu na State Farm Stadium v Arizone, kde sa proti sebe postavia Philadelphia Eagles a Kansas City Chiefs. Pôjde o súboj víťazov svojich konferencií, Eagles ovládli National Football Conference a Kansas City American Football Conference.

Quarterback Chiefs Patrick Mahomes môže byť za účasť v Super Bowle vďačný obrovskej chybe Josepha Ossaia v záverečných sekundách konferečného finále. Jalen Hurts z Eagles, ktorý sa môže stať najmladší quarterbackom v histórii Super Bowlu, mal cestu k boju o mimoriadne cennú trofej o dosť suverénnejšiu. NY Giants vyradil klub z Philadelphie po výhre 38:7, San Francisco 49ers zdolal 31:7.

Športovú udalosť tohto roku odštartujeme už od 23:40 na PREMIER SPORT 2 štúdiom s Janom Štieglerom, nešportovou hviezdou podujatia bude v polčasovej Halftime show tentokrát Rihanna.