Karol Jakubovič

komentátor a moderátor

Brief info

Mojou srdcovkou je anglická ligová scéna. Premier League je samozrejmosťou. Ale creme de la creme je pre mňa osobne druhá najvyššia súťaž Sky Bet Championship. Vždy keď sa blíži finále play-off vo Wembley, tak sa mi zvyšuje tepová frekvencia.

Na stanici PREMIER SPORT komentujem zápasy anglickej Premier League a Championship. Okrem toho si občas vychutnám v komentátorskej miestnosti duel Ligy majstrov. Vidieť ma môžete v pravidelnej relácii PL Focus TV. V pondelok pre vás pripravujem zostrihy EFL a občas niečo napíšem na náš web.

Súčasťou nášho televízneho výrobného domu som od leta 2012. Odvtedy som si vyskúšal takmer všetky pozície s výnimkou zvukára a kameramana. Pred príchodom do Bratislavy som pôsobil na východe Slovenska v Košiciach, kde som pracoval v rádiu Šport a externe som spolupracoval so športovou redakciou RTVS.

Pamätné momenty sa spájajú s veľkými zápasmi na našich obrazovkách. Ešte raz opakujem, srdcovkou je zakaždým vyvrcholenie Championship. Z konkrétnych momentov si vybavujem finále Champions League 2018, ktoré som absolvoval ako back up komentátor. Chalanom v Kyjeve priamo na štadióne vypadol signál a tak som musel ísť na to. Komentoval som síce iba pár minút, ale pri ikonických nožničkách Balea do siete Liverpoolu som si zakričal. Môžem teda prehlásiť, že som komentoval už aj finále UCL.

V súkromí prežívam krásne obdobie, pretože s manželkou Adrianou si vychutnávame malú dcérku Dorotku. Futbal je super, ale najväčšie poklady mám aj tak doma....