Marek Skáčik

komentátor a moderátor

Brief info

Venujem sa anglickej Premier League, nielen komentovaniu, ale aj moderovaniu štúdií. A momentálne sa najviac teším z toho, že máme opäť šancu podieľať sa aj na vysielaní Ligy majstrov.

Na starosti mám takmer všetky magazíny súvisiace s anglickou PL. Teda PL Preview aj Review a vo štvrtok vyrábam pravidelne aj PL World.

V DIGI SPORT, respektíve PREMIER SPORT pracujem už viac ako 10 rokov, konkrétne od augusta 2010. Predtým som pôsobil 2 roky v STV a ako študent aj v Galante v regionálnej RTV Krea.

Pamätných momentov bolo veľa, ale ten najsilnejší som zažil v Madrid počas El Clásica, keď sa v nadstavenom čase presadil Lionel Messi. Barca vyhrala 3:2 a pre Messiho to bol 500. gól v službách blaugranas, čo som v tej eufórii nestihol ani spomenúť, hoci som to mal nachystané v príprave. Umocnené to bolo aj jeho gólovou oslavou, keď vystavil svoj dres pred rozvášneným fanúšikovským davom na Santiago Bernabeu.

El Clásico som priamo na štadióne zažil celkovo trikrát, dva razy s Tomášom Ujfalušim, čo je zážitok sám o sebe. Ako komentátor som zažil aj finále Ligy majstrov v roku 2015 v Berlíne. Barcelona vtedy mala v útoku proti Juventusu slávne trio Messi, Neymar a Suarez a hoci sa vtedy zdalo, že Champions League musia vyhrať ešte niekoľkokrát za sebou, odvtedy stale nič.

Špecifický zážitok bol aj komentovanie finále FA Cupu priamo vo Wembley, keď Manchester City rozstrieľal Watford FC 6:0. A ako moderátork veľmi rád spomínam na finálové štúdia Ligy majstrov spolu s Francom Baresim, či Salvatorem Schillacim.

Pri komentovaní a rovnako aj moderovaní sa snažím byť príjemným sprievodcom počas vysielania, aby mal divák čo najlepší zážitok a nevyrušoval som ho.

Voľného času veľa nemám, ale keď sa naskytne tak ho využijem predovšetkým na fitko a pobyt na čerstvom vzduchu.