Bitka svetovej dvojky s trojkou i dvoch mladíkov

V utorok sa v priamych prenosoch DIGI SPORT 3 na Turnaji majstrov opäť presunieme do Skupiny Londýn 2020, v ktorej sú na programe súboje o post lídra i zachovanie nádeje na postup.

Súboj aktuálne druhého a tretieho najlepšieho hráča sveta bude už 15. pokračovaním ich vzájomných meraní síl. Rafael Nadal v nich uspel celkovo 9-krát, Dominic Thiem má na konte štyri triumfy. Víťazstvom Rakúšana sa skončil aj zatiaľ posledný zápas, vo štvrťfinále tohtoročného Australian Open to bola štvorsetová dráma s tromi tajbrejkami 7:6 (3), 7:6 (4), 4:6 a 7:6 (6).

Obaja vo svojich úvodných vystúpeniach na Turnaji majstrov triumfovali, Nadal zdolal Rubľova, Thiem Tsitsipasa, a dnešný víťaz tak bude po dvoch zápasoch lídrom tabuľky skupiny Londýn 2020.

Výrazne menej sa na kurte stretla dvojica, ktorá sa proti sebe postaví vo večernom stretnutí. Šestka renkingu Stefanos Tsitsipas a osmička Andrej Rubľov si zahrali doteraz štyrikrát, každý z nich si pripísal dve výhry. O tom, že pred nami je podľa papierových predpokladov vyrovnaný duel svedčia aj tohtoročné výsledky – vo finále v Hamburgu uspel Rus po setoch 6:4, 3:6, 7:5, po štvrťfinále Roland Garros sa naopak tešil Grék po výsledku 7:5, 6:2 a 6:3.

Ešte väčšiu šťavu tomuto meraniu síl dodáva fakt, že ani jeden z týchto hráčov v prvých zápasoch neuspel a prehra v tomto stretnutí by ich šance na postup zo skupiny výrazne skomplikovala.

Turnaj majstrov, skupina Londýn 2020 – Utorok 17.11. na DS3
15:00 Rafael NADAL – Dominic THIEM
21:00 Stefanos TSITSIPAS – Andrej RUBĽOV
(oba zápasy komentuje M. Vaňous)