Priamy súboj o semifinále, rozlúčka Rubľova

Vo štvrtok v priamych prenosoch DIGI SPORT 3 uzavrieme na Turnaji majstrov dianie v skupine Londýn 2020.

Už pred záverečnými bojmi poznáme odpovede na dve otázky – prvým postupujúcim je Dominic Thiem, prvým vyradeným je Andrej Rubľov. A práve títo dvaja sa proti sebe postavia dnes popoludní.

Aktuálne postavenie v tabuľke pasuje do úlohy favorita Rakušana, bilancia vzájomných zápasov je však vyrovnaná 2:2 a posledné dva z týchto duelov získal Rus, ktorý uspel v štvrťfinále turnaja v Hamburgu 2019 a v rovnakej fáze aj na tohtoročnom podujatí vo Viedni. Zo zdanlivo jasnej tutovky tak môže byť nakoniec mimoriadne zaujímavá dráma.

Nezodpovedanou otázkou tejto skupiny zostáva, kto sa pridá k Thiemovi a zahrá si v semifinále. Odpoveď na ňu dá večerný zápas, v ktorej sa o miestenku pobijú Rafael Nadal a Stefanos Tsitsipas. Víťaz môže byť len jeden, rovnako ako postupujúci, pôjde teda o každú loptičku.

Mladý Grék je obhajcom minuloročného triumfu, so skúseným Španielom je však jeho bilancia výrazne negatívna. V doterajších šiestich zápasoch uspel len jediný raz, keď zvíťazil v semifinále tisícky v Madride v roku 2019. Následne ale prehral pred bránami finále v Ríme 2019 a neuspel ani v skupine Turnaja majstrov.

Turnaj majstrov, skupina Londýn 2020 na DS3
15:00 Dominic THIEM – Andrej RUBĽOV
21:00 Rafael NADAL – Stefanos TSITSIPAS
(oba zápasy komentuje M. Vaňous)