The Reds nepripustili prekvapenie

Liga majstrov sa dostáva do záverečnej fázy. V utorok večer bola na programe semifinálová odveta medzi Villarrealom a Liverpoolom. Favoritom na postup bol anglický celok.

Ten si do Španielska priniesol z prvého zápasu dvojgólový náskok. Po prvej 45-minútovke bol však z ničoho nič preč. Čierny kôň ročníka otvoril skóre už v 3. minúte. Po prihrávke Etienna Capoueho otvoril skóre Boulaye Dia. Francúzsky záložník s bohatými skúsenosťami z Premier League si v prvom polčase pripísal aj druhú asistenciu. Na 2:0 zvýšil jeho krajan Francis Coquelin.

Po zmene strán ale vybehol na trávnik úplne iný Liverpool. Veľký podiel na tom mal aj Luis Díaz, ktorý vystriedal Dioga Jotu. Kolumbijčan rozbehal ofenzívu a Liverpoolu sa podarilo po hodine hry znížiť. Brankára Rulliho prestrelil Fabinho. O päť minút neskôr vyrovnal na 2:2 práve Díaz a bolo rozhodnuté. V záverečnej polhodine pridal ešte jeden gól Sadio Mané a fanúšikovia The Reds mohli oslavovať postup do parížskeho finále. Súpera spoznajú už zajtra.