Toffees získali na Old Trafford bod, Chelsea rozhodla v závere (Premier League 7. kolo)

Manchester United tentokrát privítal bez Cristiana Ronalda a Paula Pogbu v základnej zostave nebezpečný Everton. V domácom prostredí mu dokázal streliť iba jeden gól.

V závere prvého polčasu sa po nádhernej rýchlej kombinácii Manchestru United presadil kritizovaný Anthony Martial. Francúz napol sieť po ôsmich mesiacoch. Chuť si ale napravil naozaj pekným spôsobom. Diablom sa napriek hernej i streleckej prevahe viac gólov streliť nepodarilo a ako to tak býva, prišiel trest. V 65. minúte vyrovnal po ďalšej oku lahodiacej akcii Andros Townsend. Everton si odniesol z Old Trafford cenný bod.

Chelsea nakoniec využila domáce prostredie a porazila Southampton 3:1. Víťazný gól strelil v 84. minúte Timo Werner. Leedsu stačil na víťazstvo jeden presný zásah. Víťazný gól do siete Watfordu strelil už v úvodnej dvadsaťminútovke španielsky obranca Diego Llorente. Londýnsky Arsenal nedokázal streliť ani jeden gól v Brightone. Z juhu Anglicka si Kanonieri priniesli aspoň bod.

Wolverhampton pravdepodobne našiel nového hrdinu v ofenzíve. Juhokórejčan Hee-Chan Hwang nastúpil v Premier League do štyroch zápasov. Kmeňový hráč Lipska v nich stihol zaznamenať už tri góly. Dva z nich vsietil do siete Newcastlu United a stal sa hlavným hrdinom domácich. Wolverhampton vďaka nemu zaknihoval druhé víťazstvo v rade.

Premier League 7. kolo
Manchester United – Everton 1:1 (1:0)
Góly:
43. Martial – 65. Townsend
65. Mina – neuznaný gól pre ofsajd (Everton)

Chelsea – Southampton 3:1 (1:0)