TOTTENHAM vs. MAN. CITY

MATCH OF THE WEEK

1. kolo premier league
NEDEĽA 17:00
Premier League sa rozbieha na plné obrátky. Dnes sa do akcie vracajú kladivári, straky i obhajca titulu, ktorého na úvod čaká poriadne ostrá skúška.

Šláger prvého kola bude hostiť supermoderný Tottenham Hotspur Stadium. Kohúti doma privítajú majstrovský Manchester City, ktorý má aj tento rok iba tie najvyššie ambície.


Je vždy veľmi náročné odhadnúť, v akej forme sa na začiatku sezóny jednotlivé mužstvá nachádzajú. Preto je dnes možný akýkoľvek scenár. Môže z toho byť víťazstvo domácich i hostí, alebo atraktívny duel skončí bezgólovou remízou.

Manchester City ovládol Premier League v predstihu s dvanásťbodovým náskokom a o niečo podobné sa pokúsi aj tento rok. Tottenham sa naopak po dvoch slabších ročníkoch túži vrátiť do Top 4.

Bojovať už bude pod vedením nového trénera. Josého Mourinha na lavičke Spurs cez leto nahradil jeho krajan a bývalý zverenec Nuno Espirito Santo. S Wolverhamptonom mu posledná sezóna nevyšla podľa predstáv, prezentuje sa však atraktívnym ofenzívnym futbalom, a preto majú fanúšikovia severolondýnskeho celku veľké očakávania.

V londýnskom klube sa toho môže do konca letného prestupového obdobia ešte veľa zmeniť. Všetko bude závisieť od vyriešenia situácie okolo Harry Kanea. Kapitán anglickej reprezentácie sa na konci minulej sezóny jasne vyjadril, že chce zmeniť pôsobisko a získať trofeje, čo sa mu doteraz v bielom drese kohútov nepodarilo. Po poslednom domácom ligovom zápase sa dokonca rozlúčil aj s fanúšikmi.


Vedenie však jeho odchod rezolútne odmieta a chce ho za každú cenu v tíme udržať. Najväčší záujem o jeho služby má práve Manchester City. Ponuky z Etihad Stadium ale boli zakaždým zmietnuté zo stola. Či je ale múdre udržiavať hráča, ktorý chce odísť…

Tottenham by zinkasoval viac ako 100 miliónov libier a možno aj nejakého kvalitného hráča z kádra ManCity navyše. Špekuluje sa najmä o Aymericovi Laportovi a Gabrielovi Jesusovi. Za získané peniaze by si navyše Tottenham mohol dovoliť ďalších dvoch, možno aj troch hráčov. Uvidíme, táto sága zatiaľ zďaleka neskončila.

Harry Kane do dnešného zápasu s určitosťou nenastúpi, pretože mal problém dostaviť sa aj na tréningy. Posledného tréningu sa už ale vysoký forward zúčastnil, aj tak by však bolo prekvapením, ak by sme ho videli v základnej zostave.

Do úvodného predzápasového štúdia sezóny si Marek Skáčik pozval Juraja Pirosku. Zápas týždňa budú pre vás komentovať Karol Jakubovič a Matúš Lukáč.
VYSIELAME