MATCH OF THE WEEK

30. kolo premier league
NEDEĽA 17:00
Šlágrom 30. Kola anglickej Premier League bude priamy súboj o pohárovú Európu na severe Londýna. V mestskom derby si to rozdajú futbalisti Tottenhamu Hotspur a West Hamu United.

Obaja rivali majú rovnaký počet bodov a delí ich iba jedno miesto v tabuľke. Spurs potrebovali na zisk 48 bodov o jeden zápas menej, takže sú pred dnešným zápasom mierne vo výhode.


Čo sa týka aktuálnej formy, obaja mestskí rivali sú na tom v posledných týždňoch veľmi podobne. Z posledných šiestich zápasov vyhrali tri. Naposledy sa oba tímy radovali z dôležitých víťazstiev.

Zatiaľ čo kladivári si v domácom prostredí poradili s nebezpečnou Aston Villou 2:1, Tottenham splnil povinnosť v Brightone, kde vyhral 2:0. Narastajúcu formu v kľúčovej fáze sezóny potvrdil talizman Spurs Harry Kane. V Brightone strelil 95. ligový gól na štadióne súpera, čím prekonal rekord Wayna Rooneyho.

Spurs majú v závere sezóny jednu veľkú výhodu. Na rozdiel od West Hamu už nefigurujú v žiadnej pohárovej súťaži a v závere sezóny sa môžu naplno sústrediť len na Premier League. The Hammers pôjdu na druhej strane do dnešného zápasu poriadne nabudení.

Z Európskej ligy vyradili v strede týždňa po fantastickom výkone rekordného šampióna súťaže zo Sevilly. Sebavedomie im rozhodne chýbať nebude, chýbať im však môžu potrebné sily, pretože víťazstvo spečatili až v druhom polčase nastavenia. Hrdinom sa stal ukrajinský žolík Andriy Yarmolenko. V ďalšom kole čaká zverencov Davida Moyesa francúzsky Lyon.

Späť ale k Premier League. Vzájomné zápasy West Hamu a Tottenhamu bývajú v posledných rokoch veľmi vyrovnané. V lige sa v posledných dvoch prípadoch radovali z domácich víťazstiev kladivári, posledný vzájomný súboj sme však videli v ligovom pohári. V decembri pre zmenu doma uspel Tottenham 2:1.


Match of the week vám ponúkneme v priamom prenose už od 17:00 na PREMIER SPORT 1. Začíname našim televíznym štúdiom, v ktorom Marek Skáčik privíta Stana Angeloviča. Priamy prenos bude komentovať dvojica v zložení Matúš Lukáč a Karol Jakubovič.
VYSIELAME