UFC 260: Miočič – Ngannou 2

Cez víkend je na programe ďalší nabitý event UFC. Hlavným ťahákom bude dlhoočakávaný super zápas v najťažšej váhovej kategórii.

Opasok bude opäť brániť Stipe Miočič, ktorý je v oktagone prakticky bezchybný. Naposledy prehral v roku 2014 na UFC 226 titulový zápas s Danielom Cormierom a jediný raz prišiel o opasok. Svojho rivala ale dokázal dvakrát za sebou poraziť a titul získal právom späť. Teraz ho bude hájiť proti obávanému Francisovi Ngannou, s ktorým si už v minulosti dokázal poradiť.

V titulovom zápase na UFC 220 zvíťazil Miočič pomerne jednoznačne na body. Odvtedy sa ale Ngannou posunul vpred. Vyhral štyri zápasy v rade za menej ako tri minúty. Všetky štyri zápasy ukončil s obrovskou dominanciou v prvom kole a to budí obrovský rešpekt.

Rovnaký plán od neho môžeme očakávať aj v zápase večera. Francis má pravdepodobne najsilnejší úder zo všetkých bojovníkov v klietke, zápas sa jednoznačne pokúsi ukončiť čo najskôr. Ak ale Miočič prežije úvod, karta sa obráti. Šampión má oveľa viac skúseností s dlhými súbojmi a navyše je oveľa pohyblivejší ako zvyšok najťažšej váhovej kategórie, čo bude jeho ďalšou výhodou.

Je to jednoduché. Ak Ngannou netrafí niektorý zo svojich nekompromisných úderov a neukončí zápas v jednom z dvoch úvodných kôl, podľa všetkého uvídíme úspešnú obhajobu šampióna.

Hlavná karta turnaja UFC 260 je aj napriek zrušenému titulovému zápasu Volkanovski – Ortega nesmierne nabitá. Do oktagonu sa vracia kontroverzný Sean O’Malley, ktorému sa do cesty postaví Thomas Almeida. Tešiť sa môžeme aj na obľúbeného Tyrona Woodleyho.

Začíname tradične o 4:00. Event bude komentovať dvojica Michal Petrgál a Robert Kmeťo.

UFC 260: Miočič – Ngannou II (komentujú M. Petrgál , R. Kmeťo)
Stipe Miočič – Francis Ngannou (ťažká váha)
Tyron Woodley – Vicente Luque (welterova váha)
Sean O’Malley – Thomas Almeida (bantamová váha)
Gillian Robertson – Miranda Maverick (mušia váha) 
Khama Worthy – Jamie Mullarkey (ľahká váha)