UFC 263: Adesanya vs Vettori

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nám ponúka ďalší nabitý event. V priamom prenose uvidíme hneď dve titulové bitky i návrat populárneho Natea Diaza.

Turnaj 263 bude nesmierne atraktívny. Uvidíme dve ostrosledované odvety i návrat jedného z najpopulárnejších bojovníkov UFC. Zápasom večera bude odveta medzi šampiónom strednej váhy Israelom Adesanyom (20-1) a ambicióznym vyzývateľom Marvinom Vettorim (17-4-1).

Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, o výsledku rozhodli až rozhodcovia. Tí sa v pomere 2:1 priklonili na stranu Israela Adesanyu. Dovtedy neporazený šampión sa po dvoch úspešných obhajobách rozhodol získať opasok aj v poloťažkej váhe. Risk mu nevyšiel, Jan Blachowicz mu pripravil prvú prehru v UFC.

Pokiaľ ide o Vettoriho, ten sa z prehry s Nigérijčanom spamätal veľmi rýchlo. Pripísal si päť víťazstiev v rade, naposledy zdolal Kevina Hollanda. Titulovú šancu mal ale pôvodne dostať Robert Whittaker, ten ale bojoval 17. apríla a tento termín odmietol. Vettori dostal príležitosť na pomstu.

„Whittaker hovoril, že by mohol bojovať až v septembri, ale ja som chcel bojovať už v júni. Vettori si odvetu nezaslúži ale dostane ju. Keď som videl ako Usman vypol Masvidala a všetkých umčal, chcel by som zažiť niečo podobné.“ oddôvodnil svoj výber Adesanya.

O druhý titulový súboj sa postarajú borci, ktorých prvý vzájomný súboj skončil remízou. Reč je o Deivesonovi Figueredovi a Brandonovi Morenovi. Šampión z Brazílie prehral v profi kariére iba jeden zápas, Mexičan sľubuje, že mu po remíze pripraví druhú prehru. Pravdepodobne pôjde o veľmi podobný súboj, aký sme videli v decembri a môžeme sa tešiť na atraktívnu prestrelku.

Turnaj UFC 263 bude naozaj špecifický. Na hlavnej karte uvidíme historicky prvý päťkolový súboj, ktorý nebude ani hlavným zápasom večera, ani bitkou o titul. Leona Edwardsa v ňom preverí legendárny Nate Diaz. Mladší z bratov Diazových sa do oktagonu vracia po dvoch rokoch.

Program UFC 263: (komentujú M. Petrgál, M. Kohout)
Israel Adesanya vs. Marvin Vettori
Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno
Leon Edwards vs. Nate Diaz
Belal Muhammad vs. Demian Maia
Jamahal Hill vs. Paul Craig