UFC 267: Blachowicz vs Teixeira

Fanúšikovia zmiešaných bojových športov sa konečne dočkali. Najprestížnejšia svetová organizácia UFC nám ponúkne dlhoočakávaný súboj o titul v poloťažkej váhe.

Opasok bude v Abú Dhabí obhajovať poľský bombardér Jan Blachowicz. Zobrať mu ho plánuje brazílsky veterán Glover Teixeira, pre ktorého to bude zrejme posledná šanca vystúpiť na vrchol.

Pre 42-ročného vyznávača Jiu-Jitsu pôjde o jednoznačne najdôležitejší zápas jeho bohatej kariéry. Skúsený borec ale nie je fantastický iba na zemi, na konte má aj 18 víťazstiev via TKO/KO. Súboj sa ale v každom prípade bude snažiť preniesť na pletivo, v najlepšom prípade na zem.

V postoji bude favoritom duelu šampión Jan Blachowicz, ktorý naposledy dokázal obhájiť opasok v súboji s neporazeným šampiónom strednej váhy Israelom Adesanyom. Poľský zabiják je v porovnaní s Teixierom veľmi všestranným bojovníkom. Má skvelú defenzívu a nesmierne tvrdé údery najmä z ľavej strany. Jeho najväčšou výhodou v titulovom súboji však bude takmer nevyčerpateľný fyzický fond. V MMA je možné všetko, ale pokiaľ Janek predviedie zodpovedný výkon ako v súboji s Adesanyom, titul šampióna s najväčšou pravdepodobnosťou obháji.

Aj v druhom hlavnom zápase večera sa bude bojovať o opasok. V tomto prípade pôjde „len“ o titul dočasného šampióna bantamu. Bývalý šampión Petr Yan, ktorý prišiel o titul vlastným zavinením, vyzve obávaného Coryho Sandhagena. Víťaz si následne pomeria sily s aktuálnym šampiónom Aljamainom Sterlingom.

Na hlavnej karte sa objavia aj ďalšie známe mená. Islam Makhachev vyzve v ostrosledovanom dueli Dana Hookera. Na scénu sa po dlhotrvajúcich problémoch po prekonaní ochorenia Covid-19 vráti aj obávaný Khamzat Chimaev. Pri svojom návrate vyzve Jinglianga Liho. V akcii uvidíme aj Alexandra Volkova, či napríklad bývalého titulového vyzývateľa Volkana Oezdemira.

Galavečer začne pre nás vo veľmi priaznivom čase. Na PREMIER Sport 2 začíname už o 20:00.

UFC 267 MAIN CARD:
Jan Blachowicz vs. Glover Teixeira
Petr Yan vs. Cory Sandhagen
Islam Makchahev vs. Dan Hooker
Marcin Tybura vs. Alexander Volkov
Khamzat Chimaev vs. Jingliang Li
Magomed Ankalaev vs. Volkan Oezdemir