UFC 269: Oliveira vs Poirier

Fanúšikovia zmiešaných bojových umení sa konečne dočkali. Pred nami je posledný číslovaný turnaj UFC v roku, ktorý bude korunovaný hneď dvomi atraktívnymi bitkami o titul.  

Dejiskom bude impozantná T-Mobile Arena v Las Vegas. O pás v jednej z najsledovanejších a najnabitejších divízií sa v dlhoočakávanom zápase pobijú aktuálny šampión Charles Oliveira a populárny diamant Dustin Poirier.  

Pre 32-ročného Charlesa Oliveiru pôjde o prvú titulovú obhajobu v UFC v kariére. Opasok, ktorého sa vzdal neporazený Khabib Nurmagomedov, získal Brazílčan v máji, keď technickým KO zdolal bývalého šampióna Bellatoru Michaela Chandlera.  

“Do Bronx”, ako z nie špecifická prezývka Oliveiru, drží v UFC rekord v počte submisií a knokautov. Držiteľ čierneho opasku v brazílskom jiu-jitsu je najsilnejší práve vo wrestrlingu a grapplingu. V poslednej dobe ale výrazne zlepšil aj svoj postoj a patrí k najvšestrannejším bojovníkom na scéne. 

V súčasnosti ťahá fantastickú deväťzápasovú víťaznú šnúru a nepochybuje o ďalšom triumfe: “Nikto sa mi nemôže vyrovnať. Mám na konte 9 víťzastiev v rade, z toho iba jedno na bod. Mám v rukách granáty a stále sa môžem spoliehať na svoje jiu-jitsu. Rešpektujem Dustina ale titul zostane u mňa.” 

Dustin Poirier od prehry v titulovom zápase s Khabibom zaknihoval tri víťazstvá. Tento rok zavŕšil trilógiu s najpopulárnejším MMA zápasníkom na svete. Conora McGregora dokázal v priebehu šiestich mesiacov zdolať hneď. V druhom prípade ale vyhral vďaka smolnému zraneniu Íra a preto sa očakáva, že bude mať táto populárna rivalita ešte nejakú dohru.

Teraz sa už ale “The Diamond” naplno sústredí na zisk titulu. Ten už v kariére jedenkrát získal. V apríli 2019 na turnaji UFC 236 zdolal vo vynikajúcom zápase populárneho Maxa Hollowaya. Vzápätí mu ho ale nadobro vzal Khabib. Teraz je odhodlaný získať ho späť. 

Nebude to však iba o Oliveirovi a Poirierovi. O opasok budú bojovať aj ženy. Do oktagonu sa vracia pravdepodobne najlepšia bojovníčka všetkých čias Amanda Nunes, na ktorú sa tento raz chystá Julianna Peňa

Tento súboj má jasnú favoritku, ktorou je ako inak Amanda. 33-ročná Brazílčanka má na konte 12 víťazstiev v rade. Dokázala zostreliť také mená ako Valentina Shevchenko, Ronda Rousey, či Miesha Tate. Julianna je kvalitná postojárka, súboje s kvalitnejšími súperkami však väčšinou prehrala a za kratší koniec bude ťahať aj v tomto prípade.  

Okrem titulových zápasov nás čakajú aj ďalšie divácky veľmi atraktívne duely. Na hlavnej karte sa objavia populárne mená ako Cody Garbrandt, Sean O’Malley, Dan Ige, Pedro Munhoz, Augusto Sakai a ďalší. Fanúšikovia MMA si jednoducho prídu na svoje. 

UFC 269: MAIN CARD (komentujú M. Petrgál, T. Kohout)
Charles Oliveira vs. Dustin Poirier – titulový zápas v ľahkej váhe 
Amanda Nunes vs. Julianna Pena – titulový zápas v bantamovej váhe 
Santiago Ponzinibbio vs. Geoff Neal  
Kai Kara-France vs. Cody Garbrandt  
Sean O’Malley vs. Raulian Paiva