UFC 258: Usman vs Burns

V nedeľu ráno opäť potešíme fanúšikov zmiešaných bojových umení. Na PREMIER Sport odvysielame ďalší číslovaný turnaj najprestížnejšej organizácie na svete. Hlavným ťahákom eventu bude bitka o titul vo velterovej váhe medzi suverénnym Usmanom a Gilbertom Burnsom.

Kategórii do 70 kilogramov vládne jeden muž. Američan s nigérijským pôvodom Kamaru Usman. Vo svojej váhovej kategórii má najdlhšiu aktívnu víťaznú sériu i najvyššie percento víťazných zápasov. Zápas neprehral od roku 2013, odvtedy ťahá 16-zápasovú víťaznú sériu. Titul získal v roku 2019. Tentokrát sa mu do cesty postaví brazílsky bojovník Gilberto Durinho Burns.

Kamaru Usman bude obhajovať titul v UFC po tretíkrát. Opasok získal na turnaji UFC 235, proti bývalému šampiónovi Tyronovi Wodleyemu uspel pomerne jednoznačne na body. Titul obhájil ešte v tom istom roku proti hviezdnemu Američanovi Colbymu Covinghtonovi. Zápas opäť trval päť kôl, Nigérijčan napokon vyhral po technickom KO. Druhýkrát obhájil opasok minulý rok. Pôvodne ho mal obhajovať práve proti Burnsovi, ten bol ale pozitívny na Covid, a tak ho na poslednú chvíľu zaskočil kontroverzný Jorge Masvidal. Usman opäť zvíťazil na body.

Gilberto Burns sa dočkal, v noci konečne dostane svoju šancu. Minulý rok bojoval dvakrát. Zdolal krajana Demiana Maiu, a tiež Tyrona Woodleyho. Za oba zápasy dostal finančné bonusy za výkon večera. Burns je v UFC od roku 2014, odvtedy prehral iba tri zápasy.

Usman porazil z top 10 velterovej váhy polovicu zápasníkov. Porazil Colbyho Covingtona, Leona Edwardsa, Jorgeho Masvidala, Tyrona Woodleyho, a tiež Demiana Maiu. V UFC drží po legendárnom Jonovi Jonesovi druhú najdlhšiu aktívnu sériu výhier v rade. V Organizácii UFC ho doteraz nikto nehodil na zem. Z prvej päťky mu chýba iba skalp Gilberta Burnsa.

UFC 258: Usman vs. Burns (komentujú M. Petrgál, R. Kmeťo)
Kamaru Usman vs. Gilbert Burns
Alexa Grasso vs. Maycee Barber
Kelvin Gastelum vs. Ian Heinisch
Julian Marquez vs. Maki Pitolo
Ricky Simon vs. Brian Kelleher