UFC 270: Ngannou vs Gane

V noci zo soboty na nedeľu je pred nami prvá obrovská akcia pod záštitou UFC. Dllhoočakávaný turnaj UFC 270 nám ponúkne až dve atraktívne titulové bitky. 

Tou hlavnou bude súboj dvoch ťažkých váh. Aktuálneho šampióna Francisa Ngannou vyzve v boji o titul bývalý parťák a kolega z gymu Ciryl Gane.  

Na prekvapenie je miernym favoritom titulového zápasu podľa stávkových kancelárii Gane, ktorý má v MMA bilanciu 10:0. Neporazený francúzsky bojovník je oveľa rýchlejší a technickejší. Je vynikajúci nielen na nohách, ale aj na zemi. V porovnaní s veľkým Ngannou je jednoducho oveľa všestrannejší bojovník.

Hlavnou zbraňou šampióna je sila. Mnohí tvrdia, že má najsilnejší úder na scéne a pravdepodobne nebudú ďaleko od pravdy. Francis Ngannou sa ale v poslednom období zlepšil aj v iných ohľadoch, čo potvrdil aj naposledy v titulovom súboji s legendárnym Stipem Miočičom.  

Ngannou nikdy v kariére nedostal KO. Na druhej strane ich veľmi rád rozdáva a bude sa o to snažiť aj vo svojej prvej titulovej obhajobe. Aktuálne ťahá 5-zápasovú víťaznú sériu. Všetkých 5 zápasov ukončil KO/TKO. “Predpokladám, že ho knokautujem do druhého kola. Ciryl nemá tak odolnú bradu ako Stipe. Na druhej strane, Ciryl je veľmi atletický a má vynikajúci pohyb, ale nie je taký tvrďák ako Stipe.” 

O titul sa bude bojovať aj v hlavnom predzápase. V mušej váhe uzavrú trilógiu Deiveson Figueiredo a šampión Brandom Moreno. Práve Moreno vzal naposledy Figueiredovi opasok a teraz ho bude chcieť Brazílčan získať späť. Ani v prvom vzájomnom súboji však nedokázal Morena zdolať a súboj skončil remízou. Jednoduché to nebude ani v tomto prípade.

Na prvom číslovanom turnaji roka sa predstavia aj ďalšie zaujímavé mená. Codyho Stamanna vyzve Khabibov bratranec Said Nurmagomedov. V akcii uvidíme aj Rodolfa Vieiru, či Mechela Pereiru

UFC 270: MAIN CARD (komentujú M. Petrgál, L. Klein)
Francis Ngannou – Ciryl Gane 
Brandon Moreno – Deiveson Figueiredo 
Michel Pereira – André Fialho 
Cody Stamann – Said Nurmagomedov 
Rodolfo Vieira – Wellington Turman