UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC sa hlási o slovo s nesmierne atraktívnym turnajom, ktorému bude kraľovať dlhoočakávaná odveta dvoch nezmieriteľných rivalov. 

Pred viac ako dvomi rokmi musel Robert Whittaker prekusnúť veľmi nepríjemnú prehru. O titul v strednej váhe a deväťzápasovú víťaznú sériu ho pripravil Israel Adesanya.  

Teraz dostal austrálsky fighter príležitosť na odplatu. Z prehry sa dokázal spamätať a po troch víťazstvách v rade je pripravený vziať si svoj opasok späť.  

Pravdepodobne sa pokúsi odkukať niečo od Jana Blachowicza, ktorý Adesanyu zdolal na body a zmaril mu šancu stať sa dvojnásobným šampiónom UFC. Israelovi premiéra v poloťažkej váhe nevyšla, v strednej je však aj naďalej dominantný, čo potvrdil v poslednom súboji s Vettorim. 

Whittaker sa bude snažiť preniesť súboj na zem, pretože v postoji má proti jednému z najlepších kickboxerov veľmi malé šance na úspech. Napriek tomu, že urobil v posledných mesiacoch pokrok, by mal podobne ako v prvom prípade aj tentokrát ťahať za kratší koniec. 

Aj hlavný predzápas by mal byť veľmi atraktívny. V súboji dvoch ťažkých váh si to rozdajú Derrick Lewis a Tai Tuivasa, ktorí sa dohromady postarali o 33 knokautov. Je preto veľmi malá pravdepodobnosť, že duel budú rozhodovať rozhodcovia.  

V akcii uvidíme aj populárneho Jareda Cannoniera, ktorý si v klietke pomeria sily s nepredvídateľným Derekom Brunsonom. Práve víťaz tohto duelu by mohol byť ďalším vyzývateľom o titul v strednej váhe, buď proti Adesanyovi, alebo proti Whittakerovi. 

Galavečer UFC 271 odštartujeme o 4:00 na PREMIER SPORT 1 zápasmi hlavnej karty. Predstavenie budú komentovať Michal Petrgál a Tomáš Kohout

UFC 270: MAIN CARD (komentujú M. Petrgál, L. Klein)
Israel Adesanya vs. Robert Whittaker 
Derrick Lewis vs. Tai Tuivasa 
Jared Cannonier vs. Derek Brunson 
Kyler Phillips vs. Marcelo Rojo 
Nasrat Haqparast vs. Bobby Green