UFC 276: Adesanya VS Cannonier  

V noci zo soboty na nedeľu je na programe ďalší nesmierne atraktívny číslovaný turnaj UFC 276. Piatykrát v kariére sa pokúsi obhájiť titul v strednej váhe neporazený šampión Israel Adesanya. Okrem toho uvidíme aj zavŕšenie trilógie medzi šampiónom pérovej divízie Alexanderom Volkanovským a Maxom Hollowayom.

V nedeľu ráno bude naozaj na čo pozerať. Israel Adesanya je nespochybniteľným kráľom strednej divízie. “The Last Stylebender” prehral vo svojej kariére iba jediný zápas. Bolo to však o váhovú kategóriu vyššie, keď sa pokúsil ukradnúť opasok poloťažkej divízie Janovi Blachowiczovi aby sa stal dvojnásobným šampiónom.  

To sa mu ale nepodarilo a v blízkej dobe sa o to asi nepokúsi. Primárne sa bud sústrediť na svoju váhovú kategóriu do 84 kilogramov. Rodák z Nigérie zareagoval na prehru najlepším možným spôsobom. Titul odvtedy dokázal obhájiť už dvakrát. Najprv proti Marvinovi Vettorimu a naposledy aj v odvete proti Robertovi Whittakerovi. Ani jedného rivala však nedokázal ukončiť pred limitom. Oba zápasy rozhodli verdikty rozhodcov. 

Teraz sa Israelovi do cesty postaví nebezpečný Jared Cannonier. O šesť rokov starší Američan si titulovú šancu rozhodne zaslúži. Po prehre s Whittakerom zdolal dve veľké mená. Kelvina Gasteluma a Dereka Brunsona. Okrem nich má na konte ďalšie cenné skalpy ako napríklad Jacka Hermanssona, či legendárneho Andersona Silvu. 

Podľa všetkého pôjde o veľmi atraktívny duel dvoch postojárov. Izzy má vysooké zápasnícke IQ a vie meniť taktiku aj počas zápasu, čo z neho robí veľmi nepredvídateľného bojovníka. Cannonier na začiatku kariéry bojoval v ťažkej váhe a dlhé roky sa pokúšal o titul v poloťažkej. Na sklonku kariéry rozhodol skúsiť šťastie v strednej váhe, ktorá mu nesmierne sedí. Má neuveriteľne tvrdú ranu, ktorou môže ukončiť kohokoľvek a kedykoľvek.  

Mimoriadne atraktívny súboj môžeme očakávať aj v hlavnom predzápase. Max Holloway sa tretíkrát v kariére pokúsi zosadiť z trónu pérovej váhy Alexandera Volkanovského. Prvé dva pokusy sa mu napriek enormnej snahe nepodarili. Oba zápasy prehral po rozhodnutí rozhodcov.  

Dokázal však na ne zareagovať vynikajúcim spôsobom. V klietke doslovo zničil Calvina Kattara a naposledy aj nebezpečného Yaira Rodrigueza. V noci sa pokúsi znovuzískať titul, ktorý naposledy držal v roku 2019.  

Okrem dvoch titulových zápasov uvidíme na hlavnej karte ďalšie mimoriadne zaujímavé mená. Sean Strickland vyzve nebezpečeného Alexa Pereiru. V akcii opäť uvidíme aj Mieshu Tate a populárneho Seana O’Malleyho.  

Číslovaný turnaj UFC 276 začína na PREMIER SPORT 1 v tradičnom čase o 4:00. Priamy prenos bude pre vás komentovať Robert Kmeťo. 

UFC 276: Hlavná karta (komentuj Robert Kmeťo) 
Israel Adesanya vs. Jared Cannonier 
Alexander Volkanovski vs. Max Holloway 
Sean Strickland vs. Alex Pereira 
Lauren Murphy vs. Miesha Tate 
Pedro Munhoz vs. Sean O’Malley