UFC 277: Pena vs. Nunes  

Najväčšia svetová organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC neotáľa a v noci zo soboty na nedeľu nám ponúka ďalší číslovaný turnaj až s dvomi titulovými zápasmi.

V hlavnom zápase večera uvidíme titulovú bitku v ženskej kategórii. Jedna z najúspešnejších zápasníčiek histórie MMA Amanda Nunes sa pokúsi vrátiť na trón. O titul prišla po šiestich rokoch, keď sa Julianna Pena postarala o obrovskú senzáciu. Bude extrémne zaujímavé sledovať, či sa jej podobný kúsok podarí zopakovať aj v Dallase.

Naposledy ukončila Amandu Nunes už v druhom kole submisiou Rear-Naked Choke. Pre Brazílčanku, prezývanú „Lioness“, to bola prvá prehra od roku 2014. Pena ukončila jej 12-zápasovú víťaznú sériu. Nunes však plánuje odštartovať novú, opäť bude favoritkou.

V hlavnom predzápase uvidíme nemenej zaujímavý súboj o dočasný titul v mušej váhe mužov. O opasok sa pobijú Brandon Moreno a Kai Kara-France. Opäť pojde o odvetu, pretože rivali sa už stretli v roku 2019. V prvom vzájomnom súboji uspel Moreno a bývalý šampión bude favoritom aj dnes v noci.

Na hlavnej karte uvidíme nesmierne veľa zaujímavých a známych mien. Do boja sa vracia nebezpečný KO špecialista Derrick Lewis, ktorému sa do cesty postavy Sergei Pavlovich. Československú scénu bude zaujímať najmä otvárací súboj hlavnej karty, ktorý by nám mohol prezradiť meno ďalšieho vyzývateľa pre Jiřího Procházku. Nebezpečného Magomeda Ankalaeva preverí skúsený Anthony Smith.

Číslovaný turnaj UFC 277 začína na PREMIER SPORT 1 v tradičnom čase o 4:00. Priamy prenos bude pre vás komentovať Michal Petrgál. 

UFC 277: Hlavná karta (komentuj M. Petrgál)  
Julianna Peňa vs. Amanda Nunes
Brandon Moreno vs. Kai Kara France
Derrick Lewis vs. Sergei Pavlovich
Alexandre Pantoja vs. Alex Perez
Magomed Ankalaev vs. Anthony Smith