UFC Fight Night: Blaydes vs. Aspinall    

Najbližší turnaj pod záštitou najprestížnejšej organizácie v zmiešaných bojových umeniach UFC nám ponúkne atraktívnu bitku dvoch elitných zápasníkov bojujúcich v ťažkej divízii.  

Galavečer sa navyše presunie späť do Európy a to konkrétne do Londýna, čo je pre fanúšikov MMA v Európe najmä kvôli vysielaciemu času vynikajúca správa.  

Na hlavnej karte sa samozrejme predstavia elitní bojovníci z Európy. V hlavnom zápase večera sa pokúsi využiť podporu domáceho publika obľúbený Tom Aspinall, ktorému sa tentokrát do cesty postaví obávaný wrestler Curtis Blaydes.  

Birtský klenot zatiaľ v UFC predvádza vynikajúce výkony a pomalými krokmi sa približuje špičke heavyweight divízie. V najprestížnejšej organizácii nastúpil do piatich zápasov, všetky vyhral pred limitom. Naposledy doslova prevalcoval legendárneho Alexandra Volkova, ktorého ukončil už v prvom kole. 

Ďalším ostrým testom bude stálica ťažkej váhy Curtis Blaydes. V UFC pôsobí od roku 2016. Razor dostal už dve titulové šance, v oboch prípadoch však zlyhal. Naposledy ho o dočasný titul obral Derrick Lewis. Z prehry sa už ale dokázal spamätať a získal dve dôležité víťazstvá. Po vybodovaní Jairzinha Rozenstruika naposledy v druhom kole knokautoval Chrisa Daukausa

“V ťažkej váhe sa môže stať čokoľvek. Stačí ak súpera tvrdo trafíte čisto na bradu a uspíte ho. V tejto divízii je to prirodzené. Curtis je v prvom rade vynikajúci wrestler, ale jeho boj v postoji sa zlepšil, takže bude určite nebezpečný v každom smere a ja musím byť pripravený na všetko,” povedal pre web Sportskeeda Tom Aspinall, ktorý si dobre uvedomuje kvalitu súpera. 

Skúsenosti budú v hlavnom zápase na strane Curtisa Blaydesa. Podľa stávkových kancelárii je však na základe posledných výsledkov favoritom duelu Aspinall, ktorého navyše bude hnať dopredu domáce publikum. 

Nebude to samozrejme iba o hlavnom zápase. Na hlavnej karte sa predstaví aj ďalšia čoraz populárnejšia domáca hviezda, Liverpoolčan Paddy Pimblett, ktorému sa v londýnskej O2 aréne do cesty postaví Jordan Leavitt. 

Okrem Paddyho uvidíme na hlavnej karte aj Jacka Hermanssona, Alexandera Gustafssona, či Volkana Oezdemira. Českosloovenských fanúšikov MMA však bude zaujímať najmä piate vystúpenie prvého slovenského zápasníka v UFC Ľudovíta Kleina. Ten si bude musieť tentoraz poradiť s Masonom Jonesom

Keďže zápas Ľudovíta Kleina je na prelims karte, tak galavečer na PREMIER SPORT 1 začína už o 19:00. Priamy prenos budú pre vás komentovať Peter Obert a Samuel “Pirát” Krištofič

UFC Fight Night: (komentujú P. Obert, S. Krištofič)
Hlavná karta: 
Curtis Blaydes vs. Tom Aspinall 
Jack Hermansson vs. Chris Curtis 
Paddy Pimblett vs. Jordan Leavitt 
Nikita Krylov vs. Alexander Gustafsson 
Molly McCan vs Hannah Goldy 
Paul Craig vs Volkan Oezdemir 

Prelims: 
Mason Jones vs. ĽUDOVÍT KLEIN 
Marc Diakiese vs. Damir Hadzovič 
Nathaniel Wood vs. Charles Rosa 
Makwan Amirkhani vs. Jonathan Pearce 
Muhammad Mokaev vs. Charles Johnson 
Jai Herbert vs Kyle Nelson 
Mandy Bohm vs. Victoria Leonardo 
Claudio Silva vs. Nicolas Dalby