UFC Fight Night: Blaydes vs. Daukaus

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nezaháľa a zo soboty na nedeľu nám ponúka ďalší atraktívny galavečer. Tentoraz aj za účasti českého bojovníka Davida Dvořáka

V centre diania však bude ťažká váha. V hlavnom zápase večera si to rozdajú dvaja poprední bojovníci najťažšej váhovej kategórie. Ambiciózny Curtis Blaydes vyzve v klietke Chrisa Daukausa. 

Favoritom duelu bude Curtis „Razor“ Blaydes, ktorý zo štrnástich zápasov v UFC prehral iba tri. V minulosti podľahol iba Derrickovi Lewisovi a dvakrát aktuálnemu držiteľovi opasku Francisovi Ngannou.  

V najprestížnejšej organizácii si však poradil s takými menami ako Alexander Volkov, Junior dos Santos, Alistair Overeem, či naposledy Jairzinho Rozenstruik. Aj preto mu v rebríčku patrí vynikajúce 4. miesto. Ďalším víťazstvom by sa mohol priblížiť vysnívanej titulovej šanci. 

Jeho veľkou výhodou v zápase by mala byť váhová prevaha, pretože Chris Daukaus patrí medzi malé ťažké váhy. Deviatku divízie by však Blaydes rozhodne nemal podceniť. Daukas naposledy inkasoval tvrdé KO od ďalšieho obra divízie Derricka Lewisa, predtým však vyhral päť zápasov v rade. 

Československú fanúšikovskú základňu bude predovšetkým zaujímať ďalší výkon Davida Dvořáka, ktorý bude v Columbuse bojovať o neuveriteľné sedemnáste víťazstvo v rade.  

Jeho súperom bude Brazílčan Matheus Nicolau. Pôjde o druhý súboj na prelims karte, takže ho uvidíme vo veľmi priaznivom čase. Zápas by mal začať približne o 21:30 nášho času. 

Pre oboch borcov pôjde o mimoriadne dôležitý duel. Prípadná výhra by mohla víťaza priblížiť k TOP päťke mušej váhy. Český bojovník s bilanciou 20 víťazstiev a 3 porážky je momentálne na 10. mieste divízie, jeho rival s bilanciou 17 víťazstiev, 2 prehry a 1 remíza je aktuálnou sedmičkou. 

Hlavná karta turnaja začína na PREMIER SPORT 1 už o 21:00. Galavečer v Columbuse budú pre Vás komentovať Michal Petrgál a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentujú M. Petrgál, T. Kohout) 
Curtis Blaydes – Chris Daukaus 
Joanne Wood – Alexa Grasso 
Askar Askarov – Kai Kara-France 
Matt Brown – Bryan Barberena 
Ilir Latifi – Alexey Oleynik 
Marc Diakiese – Viacheslav Borshchev 

Prelims 
Neil Magny – Max Griffin 
Sara McMann – Karol Rosa 
Chris Gutierrez – Batgerel Danaa 
Aliaskhab Khizriev – Denis Tiuliulin 
Jennifer Maia – Manon Fiorot 
Matheus Nicolau – DAVID DVOŘÁK 
Luis Saldana – Bruno Souza