UFC Fight Night: Costa vs Vettori

Ani počas nasledujúceho víkendu sa nebudú fanúšikovia bojových športov nudiť. Futbalový program na PREMIER Sport nám spestrí dlho očakávaný súboj v UFC.

O hlavný zápas večera sa postarajú dvaja veľkí rivali zo strednej divízie. V klietke si to rozdajú dvaja elitní zabijaci. Obávaný Marvin Vettori vyzve Paula Costu.

Súboj sa ale podľa najnovších informácií posunie o jednu váhovú kategóriu vyššie, pretože Costa už vopred avizoval, že váhový limit strednej divízie (84 kg) nedokáže splniť.

Napriek ťažkostiam by sa duel mal uskutočniť, pretože Talian chce zápas za každú cenu a súhlasil aj so zmenou. Neodpustil si však na adresu rivala niekoľko poznámok.

“Je to nesmierne neúctivé. Na niečom sme sa dohodli a on príde s nadváhou viac ako trinásť kíl. Napriek tomu som odhodlaný doručiť fanúšikom čo najlepší zápas. Nenechám ho z toho vycúvať. Zničím ho.”

Nakoniec to možno bude pre Taliana výhodné. V zápase bude mať určite lepšiu kondíciu, čo napokon môže v súboji dvoch neúspešných titulových vyzývateľov rozhodnúť. Víťazstvo posunie jedného, alebo druhého zápasníka bližšie k odvete s neporazeným kráľom divízie Israelom Adesanyom.

Na zápasovej karte, ktorá pre nás začína vo veľmi priaznivom čase, je toho samozrejme oveľa viac. V klietke uvidíme v UFC nezdolaného Granta Dawsona (17-1) a napríklad aj skúseného Isaaca Villanuevu. O dámsky súboj večera sa postará Jessica-Rose Clark a Joselyne Edwards.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú R. Kmeťo, J. Hudák)
Paulo Costa vs. Marvin Vettori
Grant Dawson vs. Ricky Glenn
Jessica-Rose Clark vs. Joselyne Edwards
Alex Caceres vs. Seung Woo Choi
Dwight Grant vs. Francisco Trinaldo