UFC Fight Night: Font vs Aldo

V nedeľu nad ránom sa vrátime do obľúbenej arény UFC Apex v Las Vegas, ktorá bude hostiť jeden z posledných eventov najprestížnejšej organizácie v tomto kalendárnom roku.

V centre diania bude tento raz bantamova váha. V hlavnom zápase si to rozdajú poprední bojovníci Rob Font a legendárny José Aldo. Obaja zápasníci sú nesmierne skúsení a navyše sa prezentujú veľmi atraktívnym bojovým štýlom, takže sa máme na čo tešiť.

Pôjde o veľa. Víťaz sa výrazne priblíži šanci zabojovať o titul, ktorý momentálne drží po kontroverznom zápase Aljamain Sterling. Ten by si mal zopakovať zápas s dočasným šampiónom Petrom Yanom. Titulová odveta sa mala pôvodne uskutočniť 30. októbra, šampión však do zápasu pre zranenie nenastúpil, a tak ho nahradil Cory Sandhagen. Yan potvrdil úlohu favorita a najbližším vyzývateľom bude on.

35-ročný José “Junior” Aldo sa po troch prehrách vrátil na víťaznú vlnu a zaknihoval dve víťazstvá. S Marlonom Verom i Pedrom Munhozom si poradil po trojkolových bitkách na body. Teraz ho bude čakať ďalšia náročná prekážka.

O rok mladší Rob Font je vo vynikajúcej forme. Vyhral štyri zápasy v rade a pýta si titulovú šancu, ktorú doposiaľ nikdy nedostal. Naposledy si v máji v hlavnom zápase poradil s bývalým šampiónom Codym Garbrandtom. Má veľmi dobrý pohyb a nebezpečnú pravú ruku, ktorá vystavila stopku viacerým kvalitným bojovníkom. Je to veľmi komplexný typ zápasníka, ktorý dokáže súpera ohroziť viacerými spôsobmi.

Čo sa týka skúseností, navrch bude mať Brazílčan, ktorý v posledných rokoch výrazne zlepšil box. Bývalý šampión perovej váhy má na konte 37 profesionálnych MMA zápasov, až 30-krát sa radoval z víťazstva.

Hlavná karta nám ponúkne ďalšie štyri atraktívne zápasy. Na PREMIER Sport začíname v tradičnom čase o 4:00. Trunajom vás budú sprevádzať Michal Petrgál a Tomáš Kohout.

UFC Fight Night: MAIN CARD
Rob Font vs. José Aldo
Brad Riddell vs. Rafael Fiziev
Clay Guida vs. Leonardo Santos
Jimmy Crute vs. Jamahal Hill
Brendan Allen vs. Chris Curtis