UFC Fight Night: Hermansson vs. Strickland

V noci zo soboty na nedeľu sa o slovo opäť prihlási najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC. Ponúkne nám veľmi atraktívny hlavný zápas, ktorý by mal rozvíriť vodu v strednej váhe.  

Aktuálna šestka divízie Jack Hermansson si v oktagone pomeria sily s nevyspytateľným búrlivákom Seanom Stricklandom. 30-ročný Američan prehral naposledy v roku 2018, momentálne ťahá päťzápasovú víťaznú sériu.  

Pôjde o súboj dvoch rozdielnych štýlov. Strickland je veľmi kvalitný postojár, Hermanssona sa určite pokúsi ukončiť tvrdými údermi v postoji. Až 42% svojich víťazstiev získal knokautom. 

Švédsky Joker patrí k užšej špičke, dokonca už bojoval aj o titulový zápas s Marvinom Vettorim. Päťkolovú vojnu s Talianom však prehral a teraz sa musí snažiť odznova. Prvý krok už urobil, keď v treťom kole zničil talentovaného Edmena Shahbazyana.  

Hermansson je povestne známy vynikajúcim grapplingom, ktorým väčšinou unaví každého súpera. Nebolo by však správne podceňovať ho v postojí. Z 22-och víťazstiev získal až 50% triumfov knokautom. V každom prípade sa však pokúsi presunúť boj na zem, kde je najsilnejší. 

Stredná váha bude na hlavnej karte galavečera dominovať. Uvidíme ďalšie tri atraktívne súboje v tejto divízii, v ktorej je možné čokoľvek.  

Hlavná karta turnaja začína na PREMIER Sport 1 už o 1:00. Predstavenie v Las Vegas budú pre Vás komentovať Róbert Kmeťo a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentujú R. Kmeťo, T. Kohout) 
Jack Hermansson vs. Sean Strickland 
Punahele Soriano vs. Nick Maximov 
Shavkat Rakhmonov vs. Carlston Harris 
Sam Alvey vs. Phil Hawes 
Bryan Battle vs. Tresean Gore 
Julian Erosa vs. Steven Peterson