UFC Fight Night: Kattar vs Chikadze

Po takmer mesačnej prestávke sa na scénu vracia najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC. Na úvod roka si pre nás pripravila atraktívny event.  

Vrátime sa do obľúbenej Apex Center arény v Las Vegas. O hlavný zápas večera sa v klietke postarajú Američan Calvin Kattar a nepredvídateľný Gruzínec Giga Chikadze.  

Pôjde o súboj dvoch rozdielnych štýlov. Americky bojovník sa spolieha predovšetkým na svoje tvrdé päste a veľkú výdrž, zatiaľ čo Gruzínec na svoje rýchle a presné nohy, ktorými ukončuje súperov ako na bežiacom páse.  

Chikadze je momentálne osmička pérovej váhy, V UFC má na konte 7 zápasov, všetkých sedem duelov dokázal vyhrať. Ninja je bývalý kickboxer, posledné tri duely ukončil na KO/TKO a favoritom bude aj v noci. 

Päťka pérovej divízie sa do klietky vracia po ročnej pauze. Hlavným zápasom otvoril aj minulý rok, nedopadol však pre neho dobre. V pamätnej bitke s Maxom Hollowayom utrpel drvivú porážku, keď inkasoval rekordný počet signifikantných úderov.  

Bude zaujímavé sledovať, ako na prehru dokáže zareagovať. Vysoké tempo Gruzínca mu však pravdepodobne nebude vyhovovať. Jeho jedinou šancou je vydržať tlak v úvodných kolách a rozhodnúť v tých šampiónskych.  

Na hlavnej karte sa predstavia aj ďalší zaujímavý zápasníci a zápasníčky. Katlyn Chookagian vyzve Jennifer Maiu, Chasea Shermana čaká súboj s Jakeom Collierom a uvidíme aj Joandersona Brita.  

Hlavná karta turnaja začína na PREMIER Sport 1 už o 1:00. Priamy prenos budú komentovať Róbert Kmeťo a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentujú R. Kmeťo, T. Kohout) 
Calvin Kattar vs. Giga Chikadze 
Chase Sherman vs. Jake Collier 
Brandon Royval vs. Rogerio Bontorin 
Katlyn Chookagian vs. Jennifer Maia  
Dakota Bush vs. Viačeslav Borščev 
Joanderson Brito vs. Bill Algeo