UFC Fight Night: Lemos vs. Andrade

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nám tento víkend ponúkne event, ktorému bude kraľovať ženský zápas medzi Amandou Lemos a Jessicou Andrade

Galavečer sa opäť uskutoční v obľúbenej UFC Apex Centre aréne v Las Vegas. V hlavnom zápase sa predstaví Amanda Lemos, ktorá sa momentálne teší veľkej forme. Tridsaťštyriročná Brazílčanka vyhrala päť zápasov v rade, v profesionálnej kariére má na konte iba jednu prehru. 

Bývalá šampiónka organizácie Jungle Fight v bantamovej váhe sa momentálne nachádza na 10. mieste v rebríčku. V blízkej budúcnosti plánuje získať opasok aj v najprestížnejšej organizácii. Bude to však nesmierne náročné. Teraz sa jej do cesty postaví o štyri roky mladšia krajanka, ktorá patrí k absolútnej svetovej špičke. 

Reč je o Jessice Andrade, ktorá v lige majstrov pôsobí už 9 rokov. Síce nemá takú pôsobivú bilanciu ako jej rivalka, ale za to má oveľa viac skúseností a niekoľko pôsobivých rekordov. Andrade nastúpila v UFC už do štyroch titulových zápasov. V slamovej váhe dokázala uspieť, v poslednom titulovom súboji v mušej váhe ale nestačila na Valentinu Shevchenko

Jessica je jedinou ženskou bojovníčkou, ktorá dokázala vyhrať zápas v troch rôznych váhových kategóriách. Na konte má najviac zápasov v slamovej váhe zo všetkých žien a rekord drží aj v počte knokautov. Jej vek a skúsenosti z nej robia favoritku duelu.  

Okrem hlavného zápasu by sme mohli vidieť veľmi atraktívny súboj hneď na úvod hlavnej karty. V ťažkej váhe si to rozdajú Alexander Romanov s Chaseom Shermanom. Fanúšikovia sa konečne dočkajú aj odloženého súboja, v ktorom Maycee Barbera vyzve Montan De Le Rosa.

Na PREMIER SPORT 1 začíname o 03:00. Priamy prenos bude pre Vás komentovať Róbert Kmeťo.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentuje R. Kmeťo) 
Amanda Lemos vs. Jessica Andrade 
Clay Guida vs. Claudio Puelles  
Maycee Barber vs. Montana De La Rosa  
Charles Jourdain vs. Lando Vannata  
Su Mudaerji vs. Manel Kape