UFC Fight Night: Lewis vs Daukaus

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC si pre nás na záver roka pripravila atraktívnu bitku dvoch ťažkých váh.  

Na poslednom turnaji v kalendárnom roku 2021 si to v hlavnom zápase večera rozdajú dvaja KO špecialisti, Derrick Lewis a Chris Daukaus.  

Dohromady sa v profi kariére postarali o neuveriteľných 31 knokautov. Tento fakt nám doslova zaručuje, že hlavný zápas ponúkne brutálnu bitku, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou ukončí KO alebo TKO.  

Derrick Lewis má v UFC na konte 12 knokautov, čo je najviac zo všetkých zápasníkov. Keby v auguste pridal trináste, tak by v januári bojoval o titul. V súboji o dočasného šampióna však podľahol Cirylovi Ganeovi a k titulovej šanci sa bude musieť opäť prebojovať. 

32-ročný Chris Daukaus bude v klietke outsiderom. V najprestížnejšej organizácii je len rok a pol. Za ten čas však stihol ukončiť všetkých štyroch súperov, proti ktorým nastúpil. Troch z nich dokonca v prvom kole. To je naozaj vynikajúci štart, ktorý ho vyniesol až do TOP 10 ťažkej váhy.  

Veľmi atraktívny bude aj hlavný predzápas, v ktorom Stephen Thompson vyzve nevyspytateľného Belala Muhammada. Thompson sa chce po prehre s Gilbertom Burnsom vrátiť na víťaznú vlnu, zatiaľ čo Muhammad plánuje natiahnuť sériu bez prehry na sedem zápasov. 

Hlavná karta turnaja začína na PREMIER Sport 1 už o 1:00. Priamy prenos budú komentovať Michal Petrgál a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentujú M. Petrgál, T. Kohout) 
Derrick Lewis vs. Chris Daukaus
Stephen Thompson vs. Belal Muhammad 
Amanda Lemos vs. Angela Hill 
Raphael Assuncao vs. Ricky Simon 
Mateusz Gamrot vs. Diego Ferreira 
Darren Elkins vs. Cub Swanson