UFC Fight Night: Luque vs. Muhammad 

Ďalší aprílový víkend nám ponúka ďalší zaujímavý event pod záštitou UFC. Tentokrát aj za účasti slovenského zápasníka. Debut v Lige majstrov absolvuje Martin Buday

V hlavnom zápase večera uvidíme očakávanú odvetu vo welterovej váhe medzi Vicentem Luqem a Belalom Muhammadom. Prvý vzájomný zápas sa konal pred šiestimi rokmi a skončil už po jednej minúte.

 

Vicente Luque uštedril Muhammadovi tvrdé KO. Pre rodáka z Chicaga to bola jediná prehra v kariére pred limitom. Odvtedy sa ale obaja zápasníci výrazne posunuli a tentoraz môžeme očakávať úplne iný duel. Belal od vzájomného stretu prehral iba jeden zápas z dvanástich, naposledy vybodoval Stephena Thompsona

S Thompsonom naopak Luque na body prehral. Odvtedy si však pripísal štyri pomerne suverénne víťazstvá. Dvakrát ukončil súperov knokautom a dve víťazstvá si pripísal submisiou, čo len dokazuje jeho všestrannosť.

Američan s brazílsko-čilskými koreňmi je vynikajúci postojár, v kariére si pripísal už 11 KO, nestratí sa však ani na zemi. Má čierny pás v brazílskom jiu-jitsu, až osem súperov ukončil submisiou. 

Belal Muhammad vyniká predovšetkým vo wrestlingu. V boji je však veľmi komplexný a súperom vie zavariť viacerými spôsobmi. Od prehry s Luquem podáva prakticky bezchybné výkony, ktoré ho vyniesli na 6. miesto nabitej welterovej váhy. Teraz by sa rád dostal na piatu pozíciu, na ktorej sa vyhrieva práve jeho najbližší súper Vincente Luque. 

Československých fanúšikov ale bude najviac zaujímať debut bývalého šampióna organizácie Oktagon MMA v ťažkej váhe Martina Budaya. Ten sa vo svojom prvom zápase postaví excentrickému Američanovi Chrisovi Barnettovi s bilanciou 22 výhier a 7 prehier.

Podľa stávkových kancelárii bude favoritom zápasu o 20 centimetrov vyšší Slovák. Amerického zápasníka so svojim neortodoxným štýlom boja však vôbec netreba odpisovať. Bojovník s rozkošnou prezývkou “Huggy Bear” má v repertoári hneď niekoľko netradičných úderov, ktorými vie prekvapiť akéhokoľvek súpera o čom sa naposledy presvedčil aj Gian Villante.

UFC sa vracia do svojej obľúbenej Apex Arény v Las Vegas. Na PREMIER SPORT 1 vám ponúkame kompletnú zápasovú kartu. Začíname už o 00:30.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentuje R. Kmeťo) 
Vincente Luque vs. Belal Muhammad 
Caoi Borralho vs. Gadzhi Omargadzhiev 
Andre Fialho vs. Miguel Baeza 
Mayra Bueno Silva vs. Yanan Wu 
Pat Sabatini vs. T.J. Laramie  

Prelims 
Devin Clark vs. William Knight 
Lina Lansberg vs. Pannie Kianzad 
Drakkar Klose vs. Brandon Jenkins 
Rafa Garcia vs. Jesse Ronson 
Chris Barnett vs. MARTIN BUDAY
Trey Ogden vs. Jordan Leavitt 
Sam Hughes vs. Istela Nunes 
Heili Alateng vs. Kevin Croom