UFC Fight Night: Makhachev vs. GREEN

Cez víkend sa o slovo opäť prihlási populárna organizácia v zmiešaných bojových športoch UFC. Tento raz nám opäť ponúkne zaujímavú bitku, obávaný Islam Machačev vyzve v oktagone Bobbyho Greena

Dagestanský bojovník mal pôvodne bojovať s ďalším ambicióznym zápasníkom ľahkej váhy. Beneil Dariush si však pár dní pred turnajom smolne zranil členok a UFC muselo prísť s náhradou. 

To nie je nič jednoduché, v tomto prípade sa to však podarilo. Po zápase s nebezpečným Machačevom veľa zápasníkov netúži. Kvôli jeho neprestrieľnému wrestlingu a grapplingu sa mu väčšina zápasníkov vyhýba. 

Podľa zahraničných zdrojov súboj odmietli také mená ako Dustin Poirier, Michael Chandler, či Tony Ferguson. Prst napokon ukázal na Bobbyho Greena, ktorý sa nezľakol a naskytnutú šancu okamžite využil. 

Okrem toho elite ľahkej váhy poslal aj štipľavý odkaz: “Celá ľahká váha by sa mala hanbiť! Každý si tu vyberá súpera, potrebuje čas na prípravu atď…Takto sa profesionálny zápasníci nesprávajú a už vôbec nie v UFC.” 

Ďalšou zaujímavosťou je fakt, že Green bojoval v oktagone pred dvomi týždňami. Na číslovanom turnaji UFC 271 zdolal na body Nasrata Haqparasta

Bobby Green je skúsenejší a komplexnejší zápasník ako Islam, napriek tomu bude jasným favoritom duelu Dagestánec, ktorý by si desiatym víťazstvom v rade mohol vypýtať titulovú šancu.  

Na hlavnej karte sú samozrejme ďalšie zaujímavé mená a atraktívne zápasy. V akcii opäť uvidíme Mishu Curkunova, ale aj Joela Alvareza. Nebudú chýbať ani ženy, v mušej váhe si to rozdá Ji Yeon Kim s Priscillou Cachoeirou.  

Hlavná karta turnaja začína na PREMIER SPORT 1 už o 1:00. Predstavenie budú pre Vás komentovať Michal Petrgál a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentujú M. Petrgál, T. Kohout) 
Islam Makhachev vs. Bobby Green 
Misha Cirkunov vs. Wellington Turman 
Priscila Cachoeira vs. Ji Yeon Kim 
Arman Tsarukyan vs. Joel Alvarez  
Gregory Rodrigues vs. Armen Petrosyan