UFC Fight Night: Ortega vs Rodriguez   

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových športoch UFC nám v sobotu večer ponúkne ďalší zaujímavý event, ktorého vrcholom bude atraktívny súboj v pérovej váhe medzi aktuálnou dvojkou a trojkou rebríčka. 

V newyorskom Elmonte uvidíme súboj Briana Ortegu s Yairom Rodríguezom. Obaja borci pôjdu do zápasu po nesmierne trpkých prehrách. Ortega naposledy nestačil v titulovom súboji na neohrozeného šampióna Alexandra Volkanovského, ktorý pred dvomi týždňami porazil aj tretíkrát Maxa Hollowaya a opäť zaslúžene obhájil pás šampióna. 

Rodríguez bojoval v klietke naposledy v novembri minulého roka a podobne ako Ortega, aj on prehral na body, zhodou okolností s vyššie spomínaným Hollowayom. Dnes večer sa budú chcieť obaja vrátiť na víťaznú vlnu a vypýtať si titulovú šancu.  

Brian „T-City“ Ortega je vynikajúci grappler, čo sme mohli vidieť aj v spomínanom titulovom súboji s Volkanovskim. Šampióna mal niekoľkokrát v zápase doslova “na lopate” aj tak ho ale nedokázal ukončiť pred limitom a teraz musí o druhú šancu zabojovať s nepríjemným súperom. 

Yair „El Pantera“ Rodríguez je nesmierne komplexný bojovník, ktorý vie pohroziť z akejkoľvek situácie. Uprednostňuje však boj v postoji, čo môže byť v zápase s Ortegom výhoda, ale zároveň aj veľká nevýhoda.

Ortega je náchylný na tržné rany na tvári, pokiaľ však prenesie súboj na zem, bude na koni. Až polovicu svojich víťazstiev vyhral na submisiu. Rodrígueza na druhej strane nikto nedokázal ukončiť submisiou, takže to bude mimoriadne zaujímavé. 

Na hlavnej karte, ktorá pre nás začína v mimoriadne atraktívnom čase, už o 20:00, uvidíme aj ďalšie známe mená. V hlavnom predzápase vyzve Michelle Waterson Amandu Lemos. Na turnaji v New Yorku sa predstaví aj Shane Burgos, či populárna Miesha Tate. Priamy prenos vysielame na PREMIER SPORT 1, galavečer komentuje Róbert Kmeťo.  

UFC Fight Night: (komentuje R. Kmeťo) 
Brian Ortega vs. Yair Rodríguez 
Michelle Waterson vs. Amanda Lemos 
Jiangliang Li vs. Muslim Salikhov 
Matt Schnell vs. Samudaerji 
Shane Burgos vs. Charles Jourdain 
Lauren Murphy vs. Miesha Tate