UFC Fight Night: Overeem vs Volkov

Po krátkej pauze sa na obrazovky televízie PREMIER SPORT vracia UFC. Na rade je ďalší turnaj UFC Fight Night, ktorého vrcholom bude súboj v ťažkej váhe.

Najprestížnejšia organizácia MMA zaradila od úvodu nového roku naozaj poriadne tempo a plánuje v tom pokračovať. V prvom februárovom turnaji uvidíme súboj dvoch bojovníkov, ktorí patria v ťažkej váhe do TOP 10. Alistaira Overeema vyzve v Las Vegas Alexander Volkov.

Ťažkej váhe momentálne vládne Stipe Miočič, ktorého na konci marca čaká ďalšia obhajoba opasku. V odvetnom zápase nastúpi v hlavnom zápase číslovaného turnaja UFC 260 proti Francisovi Ngannou.  Späť ale k dnešnému zápasu večera.

Holanďan Alistair Overeem patrí k legendám MMA. Bývalý titulový vyzývateľ má už 40 rokov, no stále budí rešpekt a patrí k tomu najlepšiemu, čo ťažká váha ponúka. Posledné dva zápasy „The Demolition Man“ vyhral, porazil Walta Harrisa a tiež Augusta Sakaia a aktuálne je na piatom mieste rebríčka. V klietke toho vydrží naozaj mnoho, je vynikajúci na zemi, ale aj v postoji.

V noci nastúpi na svoj 68. zápas kariéry, veď v najprestížnejšej organizácii zmiešaných bojových umení pôsobí už štvrtú dekádu. Okrem UFC zbieral úspechy aj v K-1. V roku 2016 nebol ďaleko od víťazstva v súboji so spomínaným Stipom Miočičom.

Dnes bude chcieť jedným zo svojich silných úderov zložiť na zem Alexandara Volkova, ktorý by podľa mnohých odborníkov mohol ovládnuť ťažkú váhu. Jeho prednosťami je vynikajúca obrana proti takedownom a vysoké zápasové IQ. Okrem toho bude mať v zápase výškovú prevahu a bude aj pohyblivejší. Zápas je vypísaný na päť kôl. Ak prežije začiatok, mohol by uspieť.

Okrem hlavného zápasu večera vám v priamom prenose samozrejme ponúkne oveľa viac. Zaujímavú bitku sľubuje duel Coryho Sandhagena s Frankiem Edgarom. Edgar minulý rok prestúpil do bantamovej váhy, kde si už stihol odbiť aj víťaznú premiéru. Dnes sa postaví dvojke rebríčka. Edgar je po víťazstve s Munhozom na štvrtom mieste.

UFC Fight Night: MAIN CARD
Alistair Overeem vs. Alexander Volkov
Cory Sandhagen vs. Frankie Edgar
Michael Johnson vs. Clay Guida
Alexandre Pantoja vs. Manel Kape
Cody Stamann vs. Askar Askar
Diego Ferreira vs. Beneil Dariush