UFC Fight Night: Rozenstruik vs Sakai

Pred nami je ďalší galavečer s názvom UFC Fight Night 189. Ťahákom turnaja bude súboj dvoch „obrov“ z Latinskej Ameriky.

UFC sa po krátkej prestávke vracia s ďalším atraktívnym turnajom. Vrcholom bude bitka dvoch talentov, ktorí sa po náročných prehrách pokúsia o reštart.

Jairzinho Rozenstruik vletel do UFC doslova ako veľká voda. Vyhral všetkých 10 úvodných zápasov a okamžite sa o ňom hovorilo ako o titulovom vyzývateľovi. Jeho raketový vzostup ale zabrdzil aktuálny šampión Francis Ngannou.

Prvý bojovník v UFC zo Surinamu si potom napravil chuť, keď zdolal bývalého šampióna Juniora dos Santosa. Legendárny Brazílčan má už ale najlepšie dávno za sebou a preto tento triumf nemá až takú váhu. Potvrdilo sa to v ďalšom súboji s francúzskym kick-boxerom Cirylom Ganeom.

Francúz vyhral prestrelku na body a Rozenstruikovi pripravil druhú prehru v najprestížnejšej organizácii MMA. Rozenstruikova bilancia je jedenásť výhier a dve prehry, 91% víťazstiev dosiahol knockoutom.

Augusto Sakai sa do UFC dostal cez šou Dana White’s Contender Series. Šancu využil a pripísal si štyri víťazstvá v rade. V septembri nastúpil na hlavný zápas turnaja UFC Fight Night 176, kde sa mu do cesty postavil legendárny Holanďan Alistair Overeem. Už bývalý zápasník UFC vyhral technickým KO a Sakaiovi pripravil prvú prehru v lige majstrov. Obaja zápasníci majú podobný štýl boja. Od súboja môžeme očakávať nemilosrdnú prestrelku v postoji. Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že hlavný zápas večera skončí knockoutom.

Ďalším atraktívnym galavečerom pod záštitou UFC vás budú sprevádzať Michal Petrgál a Robo Kmeťo.

UFC Fight Night: MAIN CARD
Jairzinho Rozenstruik vs. Augusto Sakai
Walt Harris vs. Marcin Tybura
Roman Dolidze vs. Laureano Staropoli
Santiago Ponzinibbio vs. Miguel Baeza
Dusko Todorovic vs. Gregory Rodrigues
Tom Breese vs. Antonio Arroyo