UFC Fight Night: Volkov vs. Rozenstruik 

V noci zo soboty na nedeľu sa o slovo opäť prihlási najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových športoch UFC. Ponúkne nám mimoriadne atraktívny hlavný zápas v ťažkej váhe. 

Alexander Volkov vyzve v oktagone obávaného Jairzinha Rozenstruika. Obaja poprední borci heavyweigh divízie majú na konte prehry a radi by sa vrátili na víťaznú vlnu. 

Rozlet rodáka zo Suriname sa v posledných dvoch rokoch zastavil. Postaral sa o to aktuálny šampión najťažšej divízie Francis Ngannou, ktorý dal Jairzinhovi prvé KO v kariére a zároveň aj prvú prehru. Dovtedy mal na konte 10 víťazstiev v rade.  

Od prehry so šampiónom však strieda lepšie momenty s tými horšími. Z posledných piatich duelov v UFC prehral hneď tri. Po Ngannou nestačil na Ciryla Ganea a naposledy ani na Curtisa Blaydesa. S obomi borcami prehral na body.  

V klietke si poradil iba s veteránom Juniorom dos Santosom a Augustom Sakaiom. Obaja zápasníci sa v rankingu nachádzajú mimo prvej desiatky, takže to nie je žiadna sláva. Rozenstruik sa preto prepadol na ôsme miesto rebríčka a je ďaleko od titulovej šance.  

Víťazstvo s Volkovom by mu určite veľmi pomohlo. Ruskú zápasník je aktuálna sedmička, aj on však potrebuje víťazstvo v hlavnom zápase ako soľ. Bývalý šampión Bellatoru a M-1 Global totiž naposledy v Londýne nestačil v hlavnom zápase večera domácemu Tomovi Aspinallovi, ktorý ho ukončil submissiou. Ani “Dragovi” sa v súbojoch s borcami z prvej päťky nedarí. Podobne ako Jairzinho podľahol v minulosti Ganeovi a Blaydesovi. 

Hlavný zápas nemá výraznejšieho favorita. Stávkové spoločnosti však predsa len mierne favorizujú moskovského bojovníka, ktorý bude mať v zápase výškovú prevahu aj bohatšie skúsenosti v MMA.  

Na hlavnej karte sa predstaví aj slovenským fanúšikom dobre známy Michael Trizano, ktorý zdolal nášho Ľudovíta Kleina. Tentokrát sa mu do cesty postaví Lucas Almeida. O hlavný predzápas sa postarajú ďalší zápasníci z perovej váhy. Dan Ige vyzve Movsara Evloeva. 

Atraktívny turnaj v obľúbenej UFC Apex aréne v Las Vegas začína v pre nás v priaznivom čase. Hlavnú kartu na PREMIER SPORT 1 odštartujeme už od 22:00. Priamy prenos bude pre Vás komentovať Robert Kmeťo.

UFC Fight Night: HLAVNÁ KARTA (komentuj R. Kmeťo) 
Alexander Volkov vs. Jairzinho Rozenstruik 
Dan Ige vs. Movsar Evloev 
Michael Trizano vs. Lucas Almeida 
Poliana Botelho vs. Karine Silva 
Alonzo Menifield vs. Askar Mozharov 
Felice Herrig vs. Karolina Kowalkiewicz