Ukončí Chelsea takmer 13-ročné čakanie na výhru nad Juve?

Šláger utorňajšieho programu Ligy majstrov sa odohrá na Stamford Bridge, kde aktuálny líder anglickej Premier League vyzve turínsky Juventus.

Dve facky, ktoré utŕžili The Blues v závere septembra, zverencov Thomas Tuchela poriadne nakopli. Domáca ligová prehra s Manchestrom City 0:1 a o štyri dni neskôr s rovnakým skóre v rámci Ligy majstrov práve na trávniku ich dnešného súpera Londýnčanov nezabrzdili, práve naopak. V nasledujúcich deviatich zápasoch vo všetkých súťažiach totiž neodchádzali z ihriska ako porazení ani raz a až osemkrát triumfovali.

V lige im preto patrí prvé miesto a od rovnakej pozície v tabuľke skupiny H ligy šampiónov ich delia len tri body. A ak ich dnes proti talianskemu protivníkovi získajú pri výhre aspoň o dva góly, posunú sa do čela aj v nej.

Juventus však v tejto sezóne milionárskej súťaže ešte nestratil ani bod a túto bilanciu by si chcel udržať aj v hlavnom meste Anglicka. Hoci, určite by nebol nespokojný ani s remízou.

Allegriovci po nemastnom-neslanom štarte do ročníka, ktorý zahájili v domácej súťaži sériou troch zápasov bez výhry so ziskom jediného bodíku, postupne nabehli do správnych koľají. Z nasledujúcich desiatich duelov vo všetkých súťažiach vydolovali osem víťazstiev a dve remízy a pribrzdili ich až dve nečakané zaváhania doma so Sassuolom a vo Verone, ktoré zhodne prehrali 1:2.

V troch novembrových dueloch však už zebry opäť nestratili ani jeden pruh, keď v LM doma zdolali Zenit a v Serie A triumfovali doma s Fiorentinou a tento víkend aj v Ríme s Laziom.

Pohľad do histórie vzájomných duelov nahráva talianskemu klubu, ktorý ostatné dva duely vyhral a predtým sa dvakrát body delili. Zatiaľ posledný triumf Chelsea nad “Starou dámou” sa tak zrodil už pred takmer 13 rokmi, keď vo februári 2009 rozhodla o výhre The Blues klubová legenda Didier Drogba.

Predzápasové štúdio dnešného šlágra Ligy majstrov začína už o 20:20 na PREMIER SPORT 2.