V Londýne na UFC 286 zavŕšenie trilógie aj súboj Lajoša Kleina

UFC sa po ôsmich mesiacoch opäť predstaví v Londýne. A ponúkne skvele obsadený UFC 286.

Na ňom okrem hlavného zápasu večera medzi Leonom Edwardsom a Kamaru Usmanom nájdeme aj súboj dvoch bombardérov Justina Gaethjeho a Rafaela Fizieva a tiež slovenského zástupcu Lajoša Kleina.

Prvý Slovák v UFC Lajoš Klein sa predstaví v druhom zápase eventu, keď v early prelims vyzve domáceho Jaie Herberta. Klein má za sebou dva víťazné zápasy a chce pridať tretí, bývalý šampión Cage Warriors z Wolverhamptonu však bude chcieť vyťažiť zo svojej výškovej prevahy.

Prelims zápasy zas odštartuje Muhammad Mokaev, ktorý vo svojich troch doterajších vystúpeniach nenašiel premožiteľa ani raz a teraz ho čaká Jafel Filho. Pre priaznivcov ženského MMA si zas UFC počas tohto večera pripravila až tri súboje, ten hlavný je súčasťou hlavnej karte a stretnú sa v ňom Jennifer Maia a Casey O’Neil.

O hlavný predzápas sa postarajú dvaja skvelí postojári. Justina Gaethjeho čaká veľmi náročná výzva v osobe Rafaela Fizieva, ktorý sa tešil v šiestich predchádzajúcich zápasoch.

V hlavnom ťaháku podujatia zavŕšime trilógiu súbojov medzi aktuálnym šampiónom velterovej váhy Leonom Edwardsom a donedávna neotrasiteľným kráľom tejto divízie a pre mnohých jedným z najlepších UFC bojovníkov histórie Kamaru Usmanom. Usman bol držiteľom titulu vyše tri roky a premožiteľa nenašiel viac ako 10 rokov. O to väčším prekvapením bolo, keď ho Leon Edwards doslova vypol skvelým head kickom v posledných sekundách ich augustového súboja. Teraz sa „Nigerijská nočná mora“ vracia s jediným cieľom – zopakovať výsledok ich prvého vzájomného duelu, v ktorom v decembri 2015 porazil Edwardsa jasne na body a zobrať si opasok späť.

PRELIMS
Veronica Hardy vs. Juliana Miller (Flyweight)
Jai Herbert vs. Ľudovít Klein (Lightweight)
Joanne Wood vs. Luana Carolina (Flyweight)
Jake Hadley vs. Malcolm Gordon (Flyweight)
Christian Leroy Duncan vs. Duško Todorovič (Middleweight)
Lerone Murphy vs. Gabriel Santos (Featherweight)
Muhammad Mokaev vs. Jafel Filho (Flyweight)
Sam Patterson vs. Yanal Ashmoz (Lightweight)
Chris Duncan vs. Omar Morales (Lightweight)
Jack Shore vs. Makwan Amirkhani (Featherweight)

HLAVNÁ KARTA
Marvin Vettori vs. Roman Dolidze (Middleweight)
Jennifer Maia vs. Casey O’Neil (Flyweight)
Gunnar Nelson vs. Bryan Barbarena (Welterweight)
Justin Gaethje vs. Rafael Fiziev (Lightweight)
Leon Edwards vs. Kamaru Usman (Welterweight title fight 5×5)

UFC 286 odštartujeme na PREMIER SPORT 1 už o 17:30 štdúdiom a následne sa spolu s Robom Kmeťom a Ferom Fodorom presunieme do Londýna.