V Swansea sa body zídu obom, nováčik chce potvrdiť postavenie

V sobotu sa na PREMIER SPORT pozrieme na dva štadióny anglickej Championship.

Krátko popoludní navštívime Swansea.com Stadium, kde sa stretnú dva trápiace sa tímy. Domácej Sweansea patrí so ziskom 9 bodov až 22. miesto, je teda v pásme zostupu. Hull na tom ale nie je výrazne lepšie, keď má na konte o dva body viac a je sedemnásty.

Obidva klubu dokázali z piatich predchádzajúcich ligových zápasov vyhrať jediný a potrebujú bodovať. Vo vzájomných súbojoch majú v poslednej dobe navrch tigre, ktoré vyhrali šesť z prechádzajúcich desiatich zápasov vrátane toho zatiaľ posledné, Swansea sa tešila len raz.

Priamy prenos na PREMIER SPORT 1 štartuje o 13:25, vašim sprievodcom bude Filip Mentel.

Do Championship sa vrátime aj večer, keď od 20:40 na PREMIER SPORT 1 budeme svedkami súboja Middlesbrough s Rotherhamom.

Domáci výrazne zaostávajú za očakávaniami svojich priaznivcov, v deviatich zápasoch nazbierali len deväť bodov a len lepšie skóre ich drží na zostupovou zónou. Naopak nováčik Rotherham United môže byť so vstupom do sezóny spokojný, odohral o zápase menej, ako jeho dnešný súper, napriek tomu nazbieral o štyri body viac.

Ak by sa mu podarilo bodovať naplno aj na Riverside Stadium, poskočil by v tabuľke dokonca na skvelé tretie miesto. A nemusí to byť nereálne, Middlesbrough naposledy na svojom štadióne privítalo Rotherham v januári 2021 a prehralo 0:3.

Či sa podobného výsledku dočkáme aj tentokrát, zistíme spolu s Filipom Mentelom.