Veľká bitka v Super League, navštívime aj Bundesligu a Premiership

Futbaloví fanúšikovia si na PREMIER SPORT nájdu v nedeľu štyri priame prenosy.

Najskôr od 12:55 zamierime do škótskej Premiership, kde sa Rangers pokúsia znížiť stratu na mestského rivala Celtic.

K tomu potrebujú zabodovať naplno na trávniku St. Johnstone. Domáci po sérii troch prehier v rade uspeli zvíťazili v dvoch zápasoch po sebe. Rangers však budú iným súperom, ako boli Hibernian a Kilmarnock.

Svedčí o tom aj vzájomná bilancia, v predchádzajúcich štyroch meraniach síl vždy zvíťazili jazdci. Štartujeme o 12:55 na PREMIER SPORT 1, komentátorom duelu bude Robo Kmeťo.

O 14:55 sa spolu s Robom Kmeťom presunieme na PREMIER SPORT 1 do Anglicka, kde trápiaci sa Leicester vyzve v Super League rozbehnutý Arsenal. Domáce hráčky prehrali štyri ostatné súboje, tri v lige a jeden v pohári, kanonierky naopak neprehrali vo všetkých súťažiach od apríla už 13 zápasov, z ktorých až tucet vyhrali.

V minulej sezóne triumfovali hráčky z hlavného mesta v oboch súbojoch s celkovým skóre 9:0, favorit je tak viac ako jasný.

O 17:25 zamierime na PREMIER SPORT 1 do Nemecka, Stano Suvák nás privíta pri zápase Bundesligy medzi Freiburgom a Kolínom. Domácim sa aj v tejto sezóne darí a aktuálne zo štvrtého miesta strácajú na vedúci Bayern, ktorý má o zápas viac, len štyri body. Navyše, Freiburg uspel aj v Európskej lige, v ktorej sa stal s päťbodovým náskokom víťazom skupiny G.

Kolín je momentálne v tabuľke dvanásty, od pásma zostupu ho delí osem bodov a pohybuje sa tak v pokojných vodách. Jeho púť v Európskej konferenčnej lige sa skončila v skupinovej fáze, s bodovým odstupom na úspešné duo Nice a Partizan Belehrad skončil tretí.

Papierové predpoklady tak favorizujú Freiburg, ten ale v minulej sezóne nedokázal capkov zdolať ani raz, keď doma remizoval 1:1 a v Kolíne prehral 0:1.

Bodku za nedeľňajším futbalovým programom na PREMIER SPORT 1 dá veľký šláger Super League. V ňom sa stretnú líder tabuľky Manchester United s obhajkyňami z Chelsea. Oba kluby v doterajšom priebehu sezóny nazbierali zhodne 15 bodov, tím z Londýna má ale odohraný o zápas viac.

Červené diablice v tejto sezóne nestratili zatiaľ ani bod, ich posledná ligová prehra je z mája tohto roka, keď v Londýne nestačili po výsledku 2:4 práve na Chelsea. The Blues, s ktorými ešte nikdy nevyhrali (bilancia vo všetkých súťažiach je 1 remíza a 6 prehier), tak majú čo oplácať.

Dočkáme sa prvej výhry Red Devils nad The Blues? To zistíme od 19:40 spolu so Stanom Suvákom.