Veľkonočná Championship nádielka

Anglická Championship v rýchlom tempe smeruje k vyvrcholeniu základnej časti. Na veľkonočný pondelok je na programe už jej 41. kolo.

Od 13:25 zamierime na PS1 spolu s Filipom Mentelom na John Smith’s Stadium, kde domáci Huddersfield Town privíta Blackburn. Rovnako ako je odlišné postavenie oboch tímov, je úplne iná aj ich aktuálna forma. Kým Huddersfieldu patrí v tabuľke až 20. miesto len bod od pásma zostupu, hostia sú na šiestom mieste, ktorá zaručuje účasť v play-off o Premier League. Domáci však neprehrali už štyri zápasy v rade a ostatné tri vyhrali, Rovers sa v najhoršom možnom čase trápia a po prehre v FA Cupe zostali bez bodov aj v dvoch ligových zápasoch. Síce z úplne iných dôvodov, no tri body potrebujú obaja. Očakávať sa však dá mimoriadne vyrovnaný duel, v predchádzajúcich troch sa body raz delili a dvakrát – každý z klubov raz – zvíťazili domáci o jediný gól.

O 15:55 nás čaká súboj tímov zo stredu tabuľky, oba sa však stále nevzdávajú šance na miestenku do play-off. Coventry na ňu aktuálne z deviateho miesta stráca tri body, Watford z 12. priečky šesť. Mohlo to byť ale výrazne menej. Coventry z predchádzajúcich piatich súbojov vydolovalo len šesť bodov za jednu výhru a tri remízy, Watford dokonca iba štyri, keď až trikrát prehral a aktuálne na výhru čaká už tri zápasy. Novembrový vzájomný duel rozhodol jediný gól, Coventry si vďaka zásahu Gyökeresa v 50. minúte odviezlo z Vicarage Road všetky body. Priamy prenos na PS1 komentuje Filip Mentel.

Na Ashton Gate sa vyberieme s Daliborom Muchom o 18:25. Na domáci Bristol by už mal čakať pohodový závere sezóny. Od play-off priečok ho delí deväť bodov, od pásma zostupu jedenásť, v hre je pred dnešným zápasom ešte 18. Naopak Middlesbrough sa viacerými stratami, z predchádzajúcich siedmich duelov až tri prehral a v jednom remizoval, výrazne vzdialil šanci na priamy postup do Premier League. Na druhý Sheffield United stráca deväť bodov a to má odohraný o zápas viac a v tabuľke ho na treťom mieste preskočil už aj Luton. V novembri sa tímy rozišli s nerozhodným výsledkom, ten by tentokrát Boro príliš nepomohol.

O vrchol programu a možno aj celej jarnej časti súťaže sa postará súboj prvého Burnley s druhým Sheffieldom United. Domáci už v piatok oslavovali postup do Premier League na trávniku Middlesbrough, až dnes pred ich vlastnými fanúšikmi vypuknú zrejme naplno. Súperom im pritom budú v tabuľke druhé šable, ktoré sériou troch výhier odrazili nápor prenasledovateľov a rovnako ako Burnley majú našliapnuté k návratu medzi elitu. Domáci si budú chcieť zápas naplno užiť, hostia zas urobiť ďalší krok k získaniu definitívy, máme sa na čo tešiť… Štartujeme o 20:55 na PS1 v spoločnosti Dalibora Muchu.