Boje v Championship naberajú na obrátkach

Veľkonočný pondelok Vám na PREMIER SPORT spríjemníme zaujímavými duelmi anglickej Championship, v ktorej zvádzajú viaceré mužstvá boje o postup do play-off a samozrejme aj o záchranu. Čas sa kráti a preto nie je priestor na žiadne zaváhania, čo zápasom len pridáva na atraktivite.

O zakopnutiach by mohli v posledných týždňoch rozprávať hráči Middlesbrough, ktorí v troch kolách získali iba jeden bod za remízu s Bournemouthom. V závere sezóny majú naozaj náročný program. Okrem The Cherries nedávno čelili prvému Fulhamu a dnes vyzvú tretí Huddersfield. 

V boji o play-off momentálne trochu zaostávajú. Sú na siedmom mieste tabuľky. Sheffield United, ktorý odohral o zápas viac, má však k dobru iba dva body. Šanca na postup do play-off je pre Boro aj naďalej pomerne vysoká. Uvidíme, ako to bude vyzerať po dnešnom stretnutí na RIverside Stadium.  

V ňom vyzvú Huddersfield Town, ktorý naposledy tiež prišiel o dva body, keď len remizoval s londýnskym QPR. Síce momentálne okupuje 3. miesto v tabuľke, ale žiadnym výrazným náskokom nedisponuje. 

Má len o sedem bodov viac ako jeho dnešný rival a pritom odohral o jedno stretnutie viac. The Terriers navyše dýchajú na chrbát Luton Town a vo forme hrajúci Nottingham Forest. Domáci budú napriek tomu miernym favoritom na zisk troch bodov. Sériu bez prehry sa pokúsia natiahnuť na štyri zápasy.

Malú iskierku nádeje na postup do vyraďovacej fázy majú aj hráči Queens Park Rangers. Síce figurujú až na 12. mieste Championship, ale na šiesty Sheffield strácajú iba päť bodov. Momentálne sa ale vôbec nenachádzajú v dobrej forme, po piatich prehrách v rade získali len bod v Hudderfsielde. 

Tentokrát sa im navyše do cesty postavia nebojácni barani z Derby County, ktorí stále nevzdali boj o záchranu napriek tomu, že im federácia pred sezónou kvôli finančným problémom odpočítala 21 bodov.

Rams prehrali z posledných štyroch duelov iba jeden, naposledy dokonca senzačne zdolali lídra tabuľky. V domácom prostredí predviedli fantastický obrat a Fulham porazili 2:1. 

Na záchranu však zverenci Wayna Rooneyho stále potrebujú deväť bodov a keďže body pravidelne zbiera v poslednej dobe aj Reading, záchrana sa javí ako vysoko nepravdepodobná. 

Futbalový program Championship zakončíme atraktívnym šlágrom dvoch klubov s veľkou tradíciou na City Ground. Nottingham Forest privíta West Bromwich Albion.  

The Reds prišli v piatok o vynikajúcu sériu bez prehry. Po desiatich ligových dueloch, v ktorých nenašli premožiteľa ich v dôležitom súboji obral o všetky body tabuľkový sused z Lutonu. 

Forest to má aj napriek tomu dobre rozohrané a pomýšľať dokonca môže aj na priamy postup, na ktorý v tejto chvíli stráca sedem bodov. V prvom rade si ale musí dávať pozor na chrbát, pretože záujemcov o play-off je mnoho a tabuľka je od štvrtého po dvanáste miesto nesmierne nahustená. 

Šance na postup má stále aj West Bromwich Albion, ktorý bol pred sezónou pasovaný do úlohy hlavného favorita na postup. Absolútne však neustál veľkú krízu na prelome rokov, ktorá sa ťahala prakticky až do marca. Výraznejšie mu nepomohla ani zmena trénera.  

Situácia sa ale predsa len v posledných týždňoch začína zlepšovať. Z ôsmich zápasov prehral West Brom len dva, vďaka čomu oživil svoje nádeje na postup do vyraďovacej fázy. Naposledy zdolal Blackpool 3:1.

Pokiaľ by si dnes poradil aj s priamym konkurentom v boji o postup, určite by to hráčom do záverečných bojov dodalo potrebné sebavedomie.  

Program 43. kola Championship 
MiddlesbroughHuddersfield Town 
(komentuje M. Skáčik)
QPR – Derby County
(F. Mentel)
Nottingham Forest – West Bromwich Albion 
(F. Mentel)