Villans navštívia Londýn, derby v Selhurst Parku

Anglická Premier League bude pokračovať zápasmi 4. Kola.

Centrom dnešného diania bude Manchester. Okrem toho sa však prostredníctvom televíznych kamier pozrieme aj do Londýna, kde sú na programe hneď dva atraktívne zápasy.

Ešte pred hlavným zápasom dňa uvidíme malé londýnske derby v Selhurst Parku. Crystal Palace vyzve v domácej aréne suverénny Tottenham a bude ho chcieť obrať o prvé body v sezóne. Spurs sú ako jediní v tabuľke stopercentní. Všetky tri úvodné zápasy vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0.

Hrdinom posledného zápasu sa stal Heung-Min Son. Juhokórejčan rozhodol už druhý zápas v sezóne. Nový tréner Nuno Espirito Santo bol hneď na úvod sezóny zvolený za trénera mesiaca. Severolondýnskemu klubu možno svitá na lepšie časy a fanúšikovia sú vo vytržení.

Podobne ako ich rivali zo západu. Chelsea nebola na prestupovom trhu podľa očakávania taká aktívna ako Tottenham. Novo formujúci káder, ktorému by mala patriť futbalová budúcnosť, doplnil pred sezónou iba kanonier Romelu Lukaku a španielsky záložník Saúl Ňíguez.

Napriek tomu patrí klub zo Stamford Bridge medzi hlavných favoritov na celkový úspech. The Blues nezačali zle. Na úvod porazili dvoch londýnskych rivalov. V súbojoch s Arsenalom a Crystal Palace si navyše zverenci Thomasa Tuchela dokázali udržať čisté konto. Remíza 1:1 tesne pred reprezentačnou prestávkou s oslabeným Liverpoolom je ale považovaná za mierny neúspech.

Teraz ho modrí môžu napraviť v domácom súboji s Aston Villou. Fanúšikovia klubu z Birminghamu majú po minulom vynikajúcom ročníku oprávnené očakávania. Ich miláčikovia ale napriek priaznivému žrebu nezačali dobre.

Villans stratili body s dvomi nováčikmi. Watfordu podľahli 2:3, s Brentfordom naposledy remizovali 1:1. Mužstvo Deana Smitha zrejme bude potrebovať po odchode svojej najväčšej hviezdy Jacka Grealisha do City ešte nejaký čas. Chelsea bude zatiaľ jednoznačne najnáročnejšou prekážkou.

Program 4. kola Premier League
PS1 13:25 Crystal Palace – Tottenham Hotspur (komentujú Radotínský, Kaiser)
PS1 15:30 Manchester United – Newcastle United (komentuje M. Lukáč)
PS1 18:25 Chelsea – Aston Villa (Vrba, Kaiser)